Skocz do zawartości

Ikra razbor klinowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie zaobserwowałem że moje razborki składają ikrę na liściu przekręca się odciera o liść a druga ociera się o nią i kręcą się w kółko. Są już dwa ziarenka chciałbym odchować kilka z nich co poradzicie jak ją zabezpieczyć i czym karmić wykluty narybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się produkował ;)

Nie jest łatwe rozmnażanie razbory, aby to się powiodło woda w powinna być stara, bardzo miękka i płytka , około 15 centymetrów, a miejsce gdzie stoi akwarium powinno być nasłonecznione. Przed tarłem, około 10-14 dni samce oddziela się od samic, należy je wtedy obficie karmić. Szczególnie chętnie jedzą czerwone larwy ochotek. Te warunki nie gwarantują sukcesu. Akwarium tarliskowe nie musi być duże, wystarczy o objętości 20 litrów. Akwarium to przed zagospodarowanie musi być wyparzone gorącą wodą oraz osłonięte przed silnym światłem. Samiec po zalotach próbuje się zbliżyć do samicy. Pływa nad nią w pozycji pionowej dotykając pyszczkiem głowy partnerki. Samica składa ikrę na spodzie szerokich liści. W tym czasie samiec wygina się w łuk wokół samicy i drżąc zapładnia ikrę. W czasie jednego tarła samica składa do 200 sztuk ziaren ikry, najczęściej jednak nieco mniej. Młode rybki wykluwają się po około jednym dniu. Wychów narybku żywionego drobnym zooplanktonem (pył) oraz larwami solowca nie sprawia kłopotów. Podstawowym warunkiem wzrostu narybku jest jest systematyczna częściowa wymiana wody w akwarium tarliskowym na zwykłą wodociągową.

 

 

 

Źródło: http://www.superakwarium.pl/razbora-klinowa-id467.html //agunia997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...