Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Dosłownie przed chwilą poszedłem zobaczyć jak się mają moi podopieczni i o mało nie zaliczyłem ataku apopleksji, gdy zauważyłem ślimaka na szybie akwarium. Jest to prawdopodobnie zatoczek. Jak z tym walczyć ? Na razie nie zauważyłem innych osobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem od razu. Innych nie widać. Co właściwie robią te zatoczki ??? I skąd się wzięły???

Przyjechały klasą I na jakiejś roślince/kamieniu.

Świderki ukrywają się zwłaszcza w żwirku.

Kup helenkę, myj rośliny, które kupiłeś, i będzie szajs najs.

Jednak jak już znalazłeś jednego, to na pewno jest już ich cała mała kolonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzuciłem rogatka o ile się nie mylę... nie pamiętam ,dawno temu ;) po kilku dniach, a może dłużej, zauważyłem ślimaka na cryptocorynie. Usunałem go, minęło z pół roku, może więcej i nic nie mam w akwarium. Jeden ślimak, to jeszcze nie tragedia, aczkolwiek, może do niej dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na roślinach jaj i innych ślimaków. Zastanów się co robić, zamiast panikować. Co da 100% wymiany wody? Tylko czekanie kolejnych tygodni na stabilizację zbiornika, a jak bd ślimaki i jaja, to nadal będą :help: a ryby pozdychają, jak wpuścisz je do takiej wody.

Przyglądaj się, jak znajdziesz ślimaki, wyrzucaj, albo kup helenki, ale nie jest nigdzie powiedziane, że masz tysiące ślimaków.. to był tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikowanie też Ci nic nie da. Nie chodzi mi o przyglądanie się 24 h na dobę czy nie ma ślimaków, ale czasem bardziej się przyjrzysz i może coś znajdziesz. Chodzi mi jedynie o to, że nie koniecznie masz plagę ślimaków, możesz nie mieć więcej żadnego i nie ma sensu wynajmować 50 bocji i 4 000 Helenek. Ale zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...