Skocz do zawartości

Przycinka nurzańca.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, gdyż mój nurzaniec którego prawie spisałem na straty w ciągu kilku dni zwiększył się o połowę i po tym zaczął się płożyć po powierzchni.Jak przytnę jego liść nie będzie gnił?Jak ciąć? Stanie się on tempo zakończony czy będzie dalej rósł w miejscu ucięcia?Czy jego przycięte liście wrócą do poprzedniego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo to nie powinno się go ciąć tylko odrywać przy podłożu.

Ale to dla pracowitych.

Sam zwykle tnę jak leci jednak w miejscu ucięcia pozostaje on cały czas taki sam.Możesz uciąć na równo lub jak wolisz.

Nie ma akurat to znaczenia bo on się rozrasta i z kłączy szybko pojawiają się nowe rośliny,które niebawem i tak zarosną taflę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że nie odrastają? Jeśli jest stale jedna roślina, to chyba odrosną, bo ja tak zauważam u siebie... nadal mam w jednym miejscu sporo nurzańca, w tym miejscu, co był.

Roślina(że tak powiem mateczna) nadal będzie puszczać nowe liście,stąd ta spora ilość w tym samym miejscu.

Poza tym jak napisał gg będzie puszczać pędy-nowe rośliny.

 

Proponuję odrywać liście u podstawy.Przycięte nie wyglądają ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdyż mój nurzaniec którego prawie spisałem na straty w ciągu kilku dni zwiększył się o połowę i po tym zaczął się płożyć po powierzchni.Jak przytnę jego liść nie będzie gnił?Jak ciąć? Stanie się on tempo zakończony czy będzie dalej rósł w miejscu ucięcia?Czy jego przycięte liście wrócą do poprzedniego wyglądu.

W zasadzie Gurolsky tylko częściowo wychodzi na Twoje ;) Roślina nie zgnije i będzie się nadal rozwijać.

W temacie jednak chodziło też o to czy przycięte liście nabiorą poprzedniego wyglądu i czy będą dalej rosły w miejscu ucięcia.A odp. na te pytanie brzmi-Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...