Skocz do zawartości

Filtr do akwarium 160L 80x40x50


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę o poradę w sprawie filtra do akwarium, jak w temacie 160L teraz mam aquaela fan 2 którego używałem w 110L, wiem że nie wystarczy do tego co posiadam teraz dlatego

zwracam się do was. Pytanie brzmi czy musi to być filtr zewnętrzny kubełkowy ? Nigdy nie miałem z takim styczności. Chciałbym zamontować kaskadę AQUAEL VERSAMAX FZN-3.

 

oto film przedstawiający moje akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HW to chiński filterek,ale ma pozytywne opinie.

Sam mam taki i jestem miło zaskoczony.

Jednak jak miał bym wybierać,to wybrał bym JBl-a,którego też użytkuję.

Piszesz,że JBL jest niedopracowany-nieprawda,po prostu jak we wszystkim zdarzają się wady fabryczne,stąd niepochlebne opinie ze strony osób,które akurat na taki egzemplarz trafiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam JBL i bardzo go sobie chwale. Ostatnio zrobił się trochę "stukający", ale schowany w szafce jest prawie, że niesłyszalny.

 

Do tego zbiornika polecam Ci Tetratec ex700. U mnie działał dobrze w 200L, a teraz pracuje w 112L, ma chyba juz z 8lat.

Oczywiście jeżeli chodzi o tetretec z serii EX, to proponuje kupić nówkę, bo TETRA wdrążyła pare nowych ulepszeń, które eliminują problemy, które można było napotkać w poprzedniej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o kubełkach już wiem wszystko tzn. jaki jest dobry i odpowiedni do mojego akwarium. Ale kolega wyżej napisał że ta kaskada dałaby radę, chodzi mi o prostotę, łatwe czyszczenie filtra i po prostu żeby było czysto. A co myślicie o 2 filtrach kaskadowych lub kaskada + ten fan 2 ? Wiem, uparłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...