Skocz do zawartości

Poradźcie co do obsady


Koks030
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam dokupić do swojego 60l (aktualny skład: 8 danio, 2 kiryski pandy) dokupić nowych lokatorów a mianowicie:

-z 6 krewetek -czy 6 to dobra ilość? Czy będzie im wygodnie w akwarium z kiryskami i czy potrzebują w nim dużo "równiny" czy nie przeszkadzają im kamienie i korzeń (nie ma zbyt luzu w akwa bo jest kilka sporych kawałków gnejsu i korzeń). Czy łatwo się rozmnażają, w jakiej ilości i jak często?

-ze 2 kiryski -jakie rodzaje, wolałbym nie pandy tylko np. czarne albo sterby, czy jak kupie innego rodzaju to będą razem pływać z pandami?

-karlik szponiasty -czy miałbym problem z kijankami gdybym kupił parkę i młodych żabek nie oddzielał od dorosłych? Podobno należy młode od dorosłych oddzielić, czy mogą być pozjadane te kijanki?

-otoski, kosiarki czy molinezje ostrouste- które najlepiej kupić i w jakiej ilości?

 

Jakie jeszcze zaproponujecie rybki zjadające glony, zielenice i ogólnie protisty? Muszę się tego dziadostwa pozbyć :)

 

Nie ten dział//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał tak:

Jak kirysy to tylko panda albo pigmeje tak żeby było 6 sztuk

Danio nie bardzo do tego litrażu bo za krótkie akwarium zamiast nich np neony albo razbory klinowe

i do uzupełnienia obsady kakadu 1+3 lub p.ramireza 1+1 ewentualnie bojowniki 1+3 Tylko że potrzeba sporo roślin .

Krewetki myślę że są zbędne jak są kirysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kakadu czy bojowniki to mogą inne ryby niepokoić? Wolałbym jakieś spokojniejsze ryby a co do krewetek to one zjadają chyba inne rodzaje protistów niż kiryski a w ogóle to są ciekawymi skorupiakami :)

 

Zdania zaczynamy dużą literą//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa 60?

Jesteś w stanie sprawdzić jak twardą masz wodę w kranie? Jest kilka przyjemnych obsad do tego litrażu.

 

Jeśli masz miękką wodę to polecam:

 

2. bojownik 1+2, bocja karłowata x5

Jeśli twarda, to same muszlowce. Poszperaj w tematach o muszlowcach, bo absolutnie nie wiem w jakich ilościach je się hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam paski na testy wody ale są nie dokładne bo trudno odróżnić kolory.

Ale wydaje mi się, że jest lekko twarda.

 

No dobra a najważniejsze jest dla mnie to żeby znależć jakieś rybki na zielenice i krasnorosty obrastające rośliny, które są w ten sposób "duszone", czy otoski na to będą najlepsze? Mam kiryski, które czyszczą z resztek dno, dokupie krewecie-one zjedzą część niektórych rodzajów glonów ale potrzebuję jakichś konkretnych rybek na te protisty. Co więc najlepsze? Czy właśnie te otoski sporo usuwają glonów? Jakie jeszcze ryby są na to dobre?

 

Edit:

 

 

Jeszcze jedno czy taki skład byłby dobry? Tam gdzie "pytajniki" to nie zdecydowałem się jeszcze na konkretną odmianę

 

-krewetki amano- 5 (na glony nitkowate)

-krewetki ?- 5 (jakieś kolorowe bym wziął)

-otoski- 3

-karlik szponiasty- 2

-kiryski ?- 2 (wole inne niż pandy bo te mam już 2)

 

Co jeszcze z pożytecznych rybek?

 

nemo130: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski i otoski hoduje się w grupach conajmniej 6 jednej odmiany.

 

Na glony najlpesza jest równowaga w akwarium miedzy roślinami i rybami. W przeciwnej sytuacji jakakolwiek ryba glonożerna może nie podołać tempu rozrostu glonów.

Otoski i w pewnym stopniu kiryski potrzebują miękkiej i kwaśnej wody.

 

Edit:

Bimek co ty fandzolisz?pigmejów jak i pand po 6 nie mniej. Szczególnie pigmejów które mają całkowicie różny sposób życia niż inne kiryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł to wezmę z 5 pigmejków i może dokupię ze 3 pandy do tych 2, które już mam, otosków z 6 lecz czy w takiej ilości rybek nie będzie za dużo na 60l akwa? (jeszcze dość przytłoczone kamieniami i korzeniem). A na co mogę zamienić dania, mam ich z 9 już ale trochę za małe raczej jest 60l akwa więc chciałem je zamienić na inne, nie chcę mieć pustej góry akwarium. Jaki gatunek rybek polecacie na górną oraz środkową partię akwa? Czy te neony fajnie się prezentują? Może jakieś bardziej "wykwintne" rybki polecicie?

 

O i jeszcze jedno jak będę miał tyle kirysków i otosków oraz krewecie to jaki rodzaj pokarmu najlepiej się nada na dno zbiornika aby miały do niego dostęp? Bo na dno zwykle więcej trzeba sypnąć żeby coś opadło zanim zjedzą lokatorzy "z góry". Tabletki są raczej drogie dosyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w końcu dokupię 4 pigmeje i 5 otosków. To razem będzie 6 kirysków (w tym 2 pandy), 5 otosków, 2 karliki, 5 krewetek amano i 5 innej odmiany oraz jakieś stadko ze 6 rybek na górną partię akwa. Razem to daje 29 stworków, czy nie będzie ciasno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIGMEJE żyją INACZEJ.

 

Pigmeje są rybkami które dużą część dnia spędzają pływając sobie radośnie przy tafli wody albo w toni ganiając się i bawiąc. Pigmeje to rybki żerujące i odpoczywające na dnie. Resztę czasu spędzają ponad nim.

 

Pandy są typowo przydenne!

 

Nie stworzą ławicy, bo są ZUPEŁNIE INNE. Pigmeje prędzej Ci z drobnoustkami zaczną pływać niż z tymi pandami.

 

6 pand ALBO 6 pigmejów i koniec kropka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to nie będę myślał tylko o swoich upodobaniach i dokupię tym 2 pandom ze 4 pandy, do tego te 5 otosków, 5 krewetek amano i 5 jakichś innych oraz 2 karliki i jeszcze ze 6 małych ławicowych rybek na górną partię przydałoby się. Razem by było 29 stworów, niby 1 cm ryby na 1 l wody to chyba i tak za dużo? (Zaczynam żałować, że nie kupiłem 112l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...