Skocz do zawartości

[17L] parapeciak


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta szklanka powstała z racji odchówku narybku endlerków. Kilkadziesiąt maluchów znalazło dom , zostało 5 samczyków które też szukają nowego baniaczka. Z innych znajd które tymczasowo tu przebywają to 2 otoski , 1 tęczanka filigranowa(została 1 a było stadko , o dziwo ta żyje już ok 2 lat , na tamten świat się nie wybiera a nieznam nikogo kto by posiadał tęczanki filigranowe żeby ją przyjąć) Krewetki oczywiście też są.

Baniak ma 2 lata , na lato roślinki pięknie rosną bez oświetlenia sztucznego. Z glonami problem pojawia się zimą i wtedy trzeba doświetlać. Jak latem wyłażą punktowe zielenice tak zimą brunatnice , Easy carbo pomaga i plagi glonów w sumie nie ma.

 

Jako filtr to chińska kaskada za 7 zl i działa już .... 2 lata! Ja też nie dowierzam bo miała działać kilka miesięcy.

Oświetlenie (wieczorami) kompakt 13w 6400k.

Ogrzewania brak.

Nawóz Easy carbo + ferro.

Roślinność : wąkrota , rogatek , wgłębka , strinni moss , phoenix moss , java moss,gałęzatka.

Podłoże drobniutki bazalt czarny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o trzeci plan to nic dużego nie będzie. W lewym rogu idzie mech strinni do góry więc tylko tyle. Na lawe dam jeszcze jakiś mech , może flame.

Coś mnie ciągnie do "łysych" zbiorniczków. Trochę mchu i tyle. Póki co ładnie rośnie , świerzo po przycince zobaczymy jak dalej akcja się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, na dokładkę stan aktualny jest dla mnie lepszy niż "jak się rozrośnie". Za wiele małych widziałem naładowanych zielenizną. Może jeszcze jedną skałkę w kolorze jak ta środkowa bym wrzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środkowy przygniata mech. Trochę zwraca uwagę , ale drugiej lawy nie mam a chciałabym żeby ten drugi kamyk był w kolorze tej lawy, ale ten jest trochę jaśniejszy i być może nie pasuje tu. Postaram się załatwić inny kawałek lawy w tym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wszystko rozrasta się na chybił trafił , raczej nie mam czasu na grzebanie i szczerze nie chce mi się :/ jedyne co do usuwam rogatka garściami , karmię gupsy i tyle. Parapeciak przechodzi w faze buszu nie ogarniętego , widac na fotkach szczególnie od 1 postu jak w którkim czasie sie pozmieniało ...

A nawozów brak , skończyły się i narazie nie będzie a niech pogłodują mchyszki :twisted:

 

Pierwsze dni..

Dołączona grafika

 

Wczoraj przed sprzątaniem..

Dołączona grafika

 

Teraz po sprzątaniu...

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nic nie robię :P Plagi glonów nie ma bo parapet jest bardzo dobrze oświetlony i rośliny rosną jak szalone co daje konkurencje dla glonów. Dopiero zimą pojawia się problem z glonami bo rośliny mają mało słońca co skutkuje zahamowaniem wzrostu i wtedy glony mają popis i bardzo szybko opanują zbiornik dlatego w zimę będę doświetlać lampką.

Oczywiście i teraz co jakiś czas wyłażą zielenice na szybie , ale to nie problem , czyścik z żyletką się przydaje i szybko je usuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary 33 x 24 x 20 , mały bo mały ale na parapet pasuje :) Nigdy mi doniczkowce na parapecie nie rosły , to chociaż akwa z zieleninką będzie :)

 

EDIT

 

Niedługo zmiana aranżacji :mrgreen: Mam pewien zamysł zobaczymy czy na lepsze.

Tylko nie wiem co z endlerkami robić , no nie pasują mi do zamysłu jak się uda to oddam komuś jak nie to w ostateczności zostaną :/

Coś na styl iwagumi ale czy to będzie to to się zobaczy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małej zmianie aranżacji :) planem głównym miały być 2 skały lawy czerwonej , trochę inny miałam zamysł ale tak wyszło w praniu :P

Zmniejszyłam ilość mchów zatem pewnie na dniach zakwitną glony na szybach , zobaczymy:)

Teraz bardziej schludnie , mogłoby tak zostać , niestety szybko zarasta i niebawem znów nożyczki będą potrzebne.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...