Skocz do zawartości

[140L] Akwarium ogólne (nowa aranżacja str.4)


eLDaSensei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam! W ciągu miesiąca robie kompletny restart akwarium. Obsada w 85% będzie zmieniona. Planuje zrobić zbiornik roślinny. Będą tam pływały p. Ramireza (parka), stadko otosków ~10, 2x zbrojnik niebieski, jakaś ławica (ciągle się zastanawiam) może jakieś stadko kirysków. Dojdzie profesjonalny zestaw CO2, seria nawozów firmy AquaArt. Mam problem odnośnie podłoża. Obecnie posiadam czarny bazalt, ale wiem że dla ramirezek i kirysków to nie jest dobre podloże. Mam dylemat między piaskiem kwarcowym czarym o granulacjii 1-3 mm i podłożem "JBL MANADO" + "JBL AQUA BASIS+". Za żwir do mojego litrażu cena wyniesie ok. 90 zł, podłoże JBL MANADO+AQUA BASIS ok. 130 zł a więc róznica jest do zaakceptowania. Pytanie brzmi co lepsze?? ziemia ogrodowa + czarny piasek kwarcowy czy jednak Manado? Pod uwagę biorę wygląd no i oczywiście dobro roślin/mieszkańców. A może jakieś inne propozycje? Co do roślin to planuje zwartki, żabienice, anubiasy, nurzańce, coś na trwanik no i może jakieś łodygowe.

Oświetlenie - 1x T8 18W Philips Aquarelle 10000K, 1x T8 18W Sylvania Grolux 8500K, 2x T5 24W Philips Master TL5 6500K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...