Skocz do zawartości

600 l dla sumów


KubaRozpruwacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium, które posiadasz ma sensowne wymiary, więc jest sporo opcji do wyboru. Ja osobiście pokusiłbym się o obsadę afrykańską. Z sumów proponuje dać giętkozęby np najpopularniejszego i najczęściej dostępnego Giętkozęba wielkopłetwego (Synodontis euptera). Jego zaletą jest spora ruchliwość. Myśle, że 2 będą w sam raz. Do tego świetnie pasowały by Trzciniaki (Erpetoichthys calabaricus) w liczbie 3-4 osobników i oczywiście mniejsze Wielopłetwce np Polypterus senegalus senegalus, Polypterus palmas, Polypterus delhezi, lub Polypterus teugelsi, choć te ostatnie mało nie kosztują. Pięknie ubarwiony Polypterus ornatipinnis, który rośnie trochę większy też by pasował. Naturalnie nie namawiam cię trzymać ich wszystkich razem tylko 1-2 gatunki polypterusów w liczbie 2-3 sztuk. Skoro podobają ci się sumy to i smoki powinny podpasować ;) Taką obsadę uzupełniły by Buszowce ostropyskie (Ctenopoma acutirostre), które prezentują się po prostu fenomenalnie. Drugą obsadą z sumami jaką chcę zaproponować jest azjatycka. W jej skład wchodziły by moje ulubione Sumy indyjskie (Heteropneustes fossilis) w liczbie 3-4 sztuk. Niestety od jakiegoś czasu bardzo ciężko je kupić. Kolejne sumy to Bagry kobaltowe (Mystus vittatus) w ilości kilku egzemplarzy. Do tego ciekawie ubarwione Pseudomystus siamensis. By ożywić górne warstwy dał bym gromadę Szczupieńczyków liniowanych (Aplocheblius lineatus). Średnich rozmiarów brzanki też mogły by być. Trzecia opcja to jednogatunkowe z kilkoma sumami Asterophysus batrachus, ale to wersja na bogato dla prawdziwych pasjonatów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...