Jump to content

Akwarium 54l - redukcja obsady.

rafi9944
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam parę pytań odnośnie mojej obsady.

A więc od początku. Akwarium 54l - 60x30x30, oświetlenie 0,46W/l. Niedawno po restarcie.

Miałem problem z krasnorostami, które znów zaczynają się pojawiać. Jakie więc stworzenia mogę zakupić, by zwalczały dodatkowo te glony ?

Moja obsada to:

2+6 gupik pawie oczko

14 krewetek red cherry

10 ślimaków anentome helena (rozmnożyły się)

Planuję zmienić obsadę całkowicie, zostaną tylko krewetki. Proszę o propozycje obsady. Dodam, iż nie za bardzo chciałbym by były to ramirezy, platki i kiryski. Najchętniej wpuścił bym kilka większych ryb + coś na dno. Może jakieś pielęgnice, lecz czy prócz ramireza inne się nadają ? Myślałem też o zestawieniu 1+2 mieczyki + krewetki, więc mieczyki miały by całe akwa. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Mieczyki są za duże, w każdym razie te dostępne na co dzień w sklepach.

Nie kupuje się stworzeń na glony tylko bilansuje NOx roślinami. Wtedy nie masz glonów na speedzie ;p.

Jest temat z przykładową obsadą dla konkretnych akwariów, przejrzyj go sobie. W temacie o akwariach biotopowych było kilka ciekawych pomysłów na Azję.

viewtopic.php?f=104&t=13365

np:

akwarium 54L (60x30x30)

1. prętnik karłowaty 1+2, razbora (klinowa, borneańska) x8

2. bojownik 1+2, brzanka pięciopręga x 8

.

Poszperaj coś znajdziesz. Tylko nie patrz się na obsady dotyczące strumienia górskiego, bo stworzenie warunków komfortowych dla ślizów, przylg i innych piskorzowatych w standardowym akwarium jest prawie niemożliwe.

Dziękuję za odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie: czy mogę w takim akwarium hodować brzanki, np. pięciopręgie, jeśli tak to w jakiej ilości? No i co z tymi pielęgnicami, np. kakadu, czytałem, że harem nadaje się do tego litrażu?

• 2 weeks later...

Proszę o odpowiedź, zależy mi na czasie... czy mogę w takim akwarium hodować brzanki, np. pięciopręgie, jeśli tak to w jakiej ilości? No i co z tymi pielęgnicami, np. kakadu, czytałem, że harem nadaje się do tego litrażu?

Dodatkowo walczę z krasnorostami. Zwiększyłem oświetlenie, częściej czyszczę akwarium, może to coś pomoże.

Słabo widzę mieszanie brzanek z pielęgniczkami. Nie mam w tym doświadczenia, ale brzmi mi to jak mieszanka wybuchowa. Zestawienie ryb upierdliwych z zadziornymi.. No cóż..

Musisz się zdecydować na jakąś wiodącą rybkę. Albo pielęgniczki albo prętniki, albo bojki. Pod to dołączysz resztę obsady. Krewetki już z definicji dyktowałyby azjatyckie klimaty.