Skocz do zawartości

Akwarium 54l - redukcja obsady.


rafi9944
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam parę pytań odnośnie mojej obsady.

A więc od początku. Akwarium 54l - 60x30x30, oświetlenie 0,46W/l. Niedawno po restarcie.

Miałem problem z krasnorostami, które znów zaczynają się pojawiać. Jakie więc stworzenia mogę zakupić, by zwalczały dodatkowo te glony ?

Moja obsada to:

2+6 gupik pawie oczko

14 krewetek red cherry

10 ślimaków anentome helena (rozmnożyły się)

 

Planuję zmienić obsadę całkowicie, zostaną tylko krewetki. Proszę o propozycje obsady. Dodam, iż nie za bardzo chciałbym by były to ramirezy, platki i kiryski. Najchętniej wpuścił bym kilka większych ryb + coś na dno. Może jakieś pielęgnice, lecz czy prócz ramireza inne się nadają ? Myślałem też o zestawieniu 1+2 mieczyki + krewetki, więc mieczyki miały by całe akwa. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczyki są za duże, w każdym razie te dostępne na co dzień w sklepach.

 

Nie kupuje się stworzeń na glony tylko bilansuje NOx roślinami. Wtedy nie masz glonów na speedzie ;p.

 

Jest temat z przykładową obsadą dla konkretnych akwariów, przejrzyj go sobie. W temacie o akwariach biotopowych było kilka ciekawych pomysłów na Azję.

 

viewtopic.php?f=104&t=13365

np:

akwarium 54L (60x30x30)

1. prętnik karłowaty 1+2, razbora (klinowa, borneańska) x8

2. bojownik 1+2, brzanka pięciopręga x 8

.

 

Poszperaj coś znajdziesz. Tylko nie patrz się na obsady dotyczące strumienia górskiego, bo stworzenie warunków komfortowych dla ślizów, przylg i innych piskorzowatych w standardowym akwarium jest prawie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o odpowiedź, zależy mi na czasie... czy mogę w takim akwarium hodować brzanki, np. pięciopręgie, jeśli tak to w jakiej ilości? No i co z tymi pielęgnicami, np. kakadu, czytałem, że harem nadaje się do tego litrażu?

Dodatkowo walczę z krasnorostami. Zwiększyłem oświetlenie, częściej czyszczę akwarium, może to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widzę mieszanie brzanek z pielęgniczkami. Nie mam w tym doświadczenia, ale brzmi mi to jak mieszanka wybuchowa. Zestawienie ryb upierdliwych z zadziornymi.. No cóż..

 

Musisz się zdecydować na jakąś wiodącą rybkę. Albo pielęgniczki albo prętniki, albo bojki. Pod to dołączysz resztę obsady. Krewetki już z definicji dyktowałyby azjatyckie klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...