Skocz do zawartości

[72] Pierwsze na poważnie


kubas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno ocenić zbiornik fotografowany z lampą.

Bez lampy jeżeli 1 świetlówka "fałszuje" kolor żwirku, to może spróbuj zrobić z 1 świetlówką (tym no name).

 

Nie podobają mi się te liściaste krzaki na środku zbiornika. Dałbym je na lewą stronę do tyłu a zamiast nich dołożyłbym drugi korzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to tu nie ma praktycznie żadnych zmian.Zielsko nie poukładane,zapuszczone.

Co masz na myśli mówiąc nie poukładanie i zapuszczone?

 

A co do zmian to w porównaniu z pierwszymi zdjęciami troche jest, a w porównaniu z ostatnimi tak, jak pisałem jest mniej jezierzy.

Co więcej zmienić trochę nie mam pomysłu, dlatego ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się trochę zgodze, jednak niestety kupując rośliny nie zdawałem sobie sprawy, iż będą rosnąć tak wysoko (mam na myśli hygrophilie corymobse jak i polysperme) Z założenia miały to być u mnie rośliny drugoplanowe. Jak możesz to poleć mi jakieś rośliny, które rosną do 15 cm max.

BW mi się nie podobają, chciałbym mieć bardziej roślinne dlatego ten temat, abym się nauczył.

 

 

Co do "zielska z tyłu" jest ono posadzone z lewej strony, w zamyśle miało zasłaniać filtr, a że długie to na ponad pół metra i przekrzywione przez prąd wody to wyszło jak wyszło. Zastanawiam nad pozbyciem się go i w zamian danie nurzańca.

 

 

Co do ramirezów, to jakieś specjalne muszą być te samce skoro miały tarło/a ;)

 

Podłoże mam zamiar zmienic na czarny żwirek, ale to po sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o posadzeniu corymobsy z tyłu po prawej strony?

 

+ Mam pytanie z racji tego, iż ona ma bardzo rozwinięty system korzeniowy mogę odciąć korzenie nie wyjmując jej całkowicie z podłoża, aby go tak bardzo nie wzburzać? Chodzi o to, że w podłożu zostanie część samych korzeni.

 

 

Ok, troche zaszło zmian. Jak woda sie wyklaruje to zrobie zdjęcia.

 

Mam nadzieję, że mi Ramirezy nie pozdychają od tego syfu.

 

 

Zmiany, zmiany:

(Zamontowałem specjalnie starą świetlówkę :roll: )

 

Bardzo proszę o ocenę czy poszedłem w dobrym kierunku.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie jest troche lepiej niż na początku.

Wywaliłbym ten korzeń, jakoś mi nie pasuje, lub inaczej go wkomponował.

Pozwól trochę temu zarosnąć, i przycinaj tak by plan ostatni nie zdominował pierwszego.

Trochę za płaskie te podłoże, wiecej nierówności.

Ogólnie na początku obsadź pierwszy plan, akwarium nie jest zbyt duże wieć obsadz go roślinami o drobnych lisciach, by wydawało się większe.

Taki przykład akwarium o podobnych wymiarach http://showcase.aquatic-gardeners.org/2011/Big/477.jpg.

Jak widzisz, wszystkie roślinki tam są bardzo drobne, powiększają wizualnie zbiornik.

Ogólnie robisz postępy, ucz się na doświadczeniach innych. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Ostatnie chwile obecnego akwarium.

Od jakiegoś czasu strasznie je zaniedbałem. Limnophilia się bezpańsko rozpanoszyła po całym akwarium.

Za jakiś czas całkowicie nowa odsłona.

PS. Chyba trochę przesadziłem z edycją fotki :?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...