Skocz do zawartości

[72] Pierwsze na poważnie


kubas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem Wam pokazać i jednocześnie prosić o sugestie co zmienić w moim pierwszym akwarium "na poważnie". Miałem co prawda kiedyś "akwarium" jednak byłem wtedy bardzo młody, nie miałem pieniędzy oraz żadnej wiedzy. Jak to się skończyło myślę każdy się może domyślać.

 

Obecne akwarium

 

Wymiary 60x35x30

 

Oświetlenie

2x15W - Sylvania Grolux z przodu i noname 6500K z tyłu

 

Osprzęt:

 

Aquael Turbo 350 + deszczownia

Aquael Easy Heater 50W

za kilka dni Butla CO2

 

Podłoże

 

JBL Manado + kulki

 

Nawozy

 

Mikro + Makro od Pana romster2 z allegro

 

Flora

Hygrophila Corymbosa

Hygrophila Polisperma

Staurygene Repens

Pogostemon helferi

Anubias Nana

Limnophila sessiflora

moczarka kanadyjska

Jezierza amerykańska

Microsorium pteropus Narrow

mech Peacock

 

Fauna

1+1 P. Ramireza

12 neonków innessa

2 otoski ( były 3, 1 zdechł planuję za jakiś czas- jak w końcu będę miał Filtr RO dokupić 4)

2 samce gupików

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Prosiłbym o ocenę akwarium i sugestie co zmienić. Planuję przedewszystkim zmniejszyć ilość jezierzy oraz uciąć na pół Corymbose tylko nie wiem gdzie wsadzić tą uciętą połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę, ja również jestem w podobnej sytuacji. Również za młodu miałem akwarium leczy było na łasce rodziców lecz teraz już jestem na "swoim" i powróciłem do akwarystyki od dwóch lat staram się zajmować poważniej akwa... ja bym radził bardziej zróżnicować florę i zmienił podłoże na wyglądające bardziej naturalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się kolor tego podłoża i ta masywna roślina na środku akwarium po prawej od korzenia chyba lepiej jak by rosła gdzieś z tyłu. Nie widać tego dokładnie ale chyba podłoże wysypane jest płasko, bez spadku w kierunku przedniej szyby. Co do flory to już jest tego sporo i nie widzę potrzeby dodawania kolejnych gatunków, łatwo powstanie bałagan. Spróbował bym chyba obrócić ten korzeń bo jego masywna część jest na środku a smuklejsza odchodzi w zewnętrzną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże takie dostałem wraz z akwarium. Jego kolor troche nagina Sylvania grolux + aparat, w rzeczywistości jest bardziej brązowe. Płasko jest, ponieważ ilośc podłoża niepozwala na inna konfigurację. "Masywną roślinę obok korzenia" tak jak pisałem chce przeciąć na pól tylko nie wiem gdzie wsadzic tą drugą połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Jedynie co to bym tą nadwódkę na środku oddała komuś- zamieniła na jakąś pierwszoplanową roślinkę, bo nie pasuje do całej reszty.

Jak na początek to naprawdę gratulacje.

PS: Nie masz tutaj 72l, a jeśli masz to coś namieszałeś z wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie wiem jak ja to cały czas wpisywałem ale wychodziło mi 73,5l :P + byłem przekonany, że ma wymiary, takie jak podałem jednak teraz zmierzyłem i ma 60x35x35 czyli 73,5l.

 

tło jest czarne, co w nim złego?

 

a co do otosków to widziałem w kilku zoologicznych, a jak nie ma to zawsze można poprosić aby sprowadzili :)

 

Natomiast to jakieś niejadki są. Od kupna otosków nie mogę powiedzieć, że liczba okrzemków się zmniejszyła a wręcz się zwiększyła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiśćie też preferuje czarne, ale takie dostałem to je użyłem. Może kiedyś tam zmienie na czarny żwir + ziemię ale to conajmniej w lipcu.

 

Prosiłbym o sugestię gdzie mogę rozsadzić tę Cryptocoryne bo musze ściąć tego kolosa.

 

Jak i inne sugestie (oprócz podłoża)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie hygropihlie :P Dzięki za sugestię tylko problem jest taki, że tam jest korzonek z microzoriami i anubiasem a za nim sessiflora. Jednak zrobię chyba tak, że wsadzę ją za ten korzeń a z sessiflora się pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy jak ten korzeń jest bliżej to mnie tak szpeci w oczy troche :P dziwnie to wygląda jak 10 cm za szybą są 10-15 cm roślinki. A co do corymbosy to wolał bym nie, biorąc pod uwagę jak bardzo ma rozwinięty system korzeniowy ( od kilku dni las korzeni wychodzi ze żwirku). Mogę spróbować tą odciętą dać bliżej starej ale nie dawałem, ponieważ nie chciałem aby sobie nawzajem zabierały składniki z podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolor manado główny wpływ mają sylvania grolux, która właśnie świeci na różowo oraz zdjęcia bez lampy a aparat za 250 zł. Z lampą kolor manado jest bliższy prawdy :P

 

W gwoli porównania: zdjęcia w ciągu dnia, z lampą, bez świetlówek.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...