Jump to content

Akwarium - spasowanie

marek474
 Share

Recommended Posts

Witam!

Wczoraj przyszła przesyłka na którą dość długo czekałem, a w niej m.in. akwarium 54l firmy Diversa. Do rzeczy: nie ja odbierałem przesyłkę, wieczorem po dokładnych oględzinach akwarium zaniepokoiło mnie spasowanie tylniej szyby z boczną tzn. wszystkie krawędzie oprócz tej spasowane idealnie a ta jedna idealnie u góry, a na pole powstała dość spora spoina 2-3mm i trochę brakuje w niej silikonu. Może piszę pokrętnie, ze zdjęć za wiele też nie wynika, ale chce uniknąć rozszczelnienia już na początku, a może przesadzam, chcę się tylko upewnić. Zdjęcia:

Dzięki za odzew, ubytek silikonu widoczny jest na zdjęciu nr 2, na dole po uważnym przyjrzeniu się i on mnie martwi, czy po czasie ciśnienie nie utoruje wodzie drogę ujścia na zewnątrz. Sprawdzę czy nie przecieka, a odsyłanie przy zakupie przez neta się niekalkuluje, ale teraz będę wiedział, że szkło lepiej kupić osobiście.

Pozdrawiam!

Koledze raczej chodzi o tą boczną ścianę Kuba,więc podkładanie maty nic nie da w tym przypadku.

Choć jak najbardziej mata/styropian jest potrzebna/y by zniwelować ewentualne nierówności na blacie mebla na którym zamierza postawić to akwarium.

Nie powinieneś się przejmować tymi spoinami że są szersze,ja mam akwarium o wysokości 60 cm i długości 120 cm spoiny są podobne a napór wody nieporównywalnie większy.