Skocz do zawartości

Obsada pod niskie akwarium


piotrek24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w piwnicy stare akwarium z którego korzystałem jak byłem mały.Chciałbym je od nowa zagospodarować ale nie wiem jakieś rośliny bedą sie nadawały do tak niskiego akwarium i co najważniejsze jakie ryby.Akwarium jest długie na 68cm szerokie na 35 i wysokie na 25.Mam do wykorzystania jeszcze belke o mocy 4x24W która idealnie pasuje pod to akwa.Czy jest sens wogóle bawić sie w to akwarium i jakie ewentualnie ryby i rosliny bedą sie nadawały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował krewetki lub muszlowce. Są to zwierzęta dla których wysokość akwarium nie ma większego znaczenia. Jeśli chodzi o rośliny to im niższe akwarium tym lepiej bo więcej światła dociera do liści. Poszukaj na Allegro. Znajdziesz pełno zestawów z małymi roślinami i mchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim akwa możesz hodować większość małych pielęgniczek, małe zbrojniki, sumiki.

 

Ja bym wrzucił korzenie i kamienie które będą wystawać ponad wodę, wrzucił trochę Eichorni, ponieważ ona się trwale zakorzeni mimo tego że pływa na tafli wody (potrzebujesz jakieś 10 cm miejsca nad lustrem wody dla tej rośliny). Jako obsadę proponowałbym A.Trifasciata 1+2 albo inną małą pielęgniczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy do neony, bo inne ryby np. kiryski mogą ci z tego akwarium wyskoczyć, radziłbym ci kupić większe akwarium około 100l lub większe (z pokrywą), w takim już możesz pokombinować w obsadzie.

1.Neony- mi wyskakiwały z akwarium

2.Możesz danio na chama

3.Czy 12 cm robi im dużą różnice ?

4.Kup pokrywę

5.Jakbyś się zdecydował -danio to ryby zimnolubne więc byłyby same w akwa.

 

Wiem że niby długość 80 cm no ale to 12 cm to nie tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy do neony, bo inne ryby np. kiryski mogą ci z tego akwarium wyskoczyć, radziłbym ci kupić większe akwarium około 100l lub większe (z pokrywą), w takim już możesz pokombinować w obsadzie.

1.Neony- mi wyskakiwały z akwarium

2.Możesz danio na chama

3.Czy 12 cm robi im dużą różnice ?

4.Kup pokrywę

5.Jakbyś się zdecydował -danio to ryby zimnolubne więc byłyby same w akwa.

 

Wiem że niby długość 80 cm no ale to 12 cm to nie tak dużo.

 

12cm przy 80 cm to nie jest dużo, tylko BARDZO dużo. Dokładnie 15%. Chciałbyś mieć niektóre rzeczy krótsze o 15% ?:P

 

Nie bierz nic co potrzebuje dużej przestrzeni w toni wodnej, ani nic co pływa szczególnie blisko powierzchni, bo przy tak niskim akwarium będzie problem z wygodną obserwacją rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.Jakbyś się zdecydował -danio to ryby zimnolubne więc byłyby same w akwa.

 

Danio rerio preferują chłodniejszą wodę w przedziale 18-24 stopnie, ale zimnolubnymi bym ich nie nazwał. Ciekawi mnie ta teoria, że danio byłyby w akwarium same, bo są zimnolubne. Możesz to wyjaśnić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezka powinna dać radę. Rośliny wszystkie rosną za wysokie więc koniecznie należy dać pływające. Jak będziesz mieć ich dużo, to glony nie powinny być problemem. Możesz wtedy dać do tego stadko np 10-12 kirysków malutkich. Ładne rybki. Odpoczywają i żerują na dnie, a pływają w ławicach ścigając się i goniąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze: skoro są to rybki zimnolubne i stadne a akwarium ma 60l to dałbyś 2 ławice np. 6 danio i 6 kardynałków + na dno kiryski jak napisał Sverting czy 12 danio i kiryski.Jak dla mnie 2 ławice(zajmujące środek akwarium) na akwarium 60l to za dużo.Owszem może i źle się wyraziłem bo można było zrozumieć że same danio się do akwarium nadają.

Z tego co tu czytałem to danio są rybami zimnolubnymi.

I nie wziąłem pod uwagę dna - kirysków (a to też są ryby stadne)

A nadawałyby się może kardynałki ? ( małe,zwinne,stadne,mi się podobają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kochają chłodek. To ryba rzeczna jest. Jeśli chcesz mieć dla niej dobre warunki to średnio-twarda woda i mocne napowietrzanie. Nie do końca zgodne z preferencjami pielęgniczek, jeśli chcesz się doczekać zdrowego potomstwa. Najłatwiej jest dobierać gatunki biotopami. Zdecyduj się na któryś, obsada się wtedy wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zimnowodne ryby to takie u których w naturalnym środowisku występują okresowo długotrwałe spadki temperatury poniżej 18 stopni. Akurat jeśli chodzi o Danio pręgowanego to wszędzie spotykam się z informacjami, że woda powinna mieć minimum 18 stopni, więc nie uważam go za rybę zimnowodną. Akwarium faktycznie trochę małe na ławice danio, lub kardynałków, ale od biedy można by te drugie trzymać. Ja w takim akwarium widzę Trichopsis pumila, albo Neolamprologus brevis o których ktoś już zresztą wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...