Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie dawała bo 25l to jednak bardzo mało a Bojownik też musi mieć trochę przestrzeni.

To kiryski zabierają przestrzeń do pływania bojownikowi? :lol:

 

Do tego zbiornika możesz wrzucić bojka + pigmeje, ja bym wiecej niż 6 nie dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, kiedyś nie było "zupa rybna", czy "przerybienie", prawie każdy trzymał w baniaczkach sporo i nikomu źle nie było, a od jakiegoś czasu niektórym głowy nie pracują. Wyjdzie na końcu, że 100L zbiornik jest za mały dla gupików, ogarnijcie się trochę. Znając życie to i pigmeje będą i bojek i może coś jeszcze w tym baniaczku i każdemu będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, kiedyś nie było "zupa rybna", czy "przerybienie", prawie każdy trzymał w baniaczkach sporo i nikomu źle nie było, a od jakiegoś czasu niektórym głowy nie pracują. Wyjdzie na końcu, że 100L zbiornik jest za mały dla gupików, ogarnijcie się trochę. Znając życie to i pigmeje będą i bojek i może coś jeszcze w tym baniaczku i każdemu będzie dobrze.

Dobrze mówisz! Ale ja bym za dużo ryb tam nie wkładał, jest to mały zbiornik, wody może z 15L.

Jak włożysz dużo ryb to zaraz będą problemy. Bojownik i 6 pigmejów powinno być w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. uważam, że ciekawym rozwiązaniem byłoby np. powiedzmy 20 krewetek Yellow, na ciemnym dnie, albo rainbow, a na górze 8-10 kardynałków, lub tetry szkoistej. Ciekwie by to wyglądało. Dodatkowo nie wiem jak się ma do wzrostu przylga chińska, ale można byłoby się pokusić o 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. uważam, że ciekawym rozwiązaniem byłoby np. powiedzmy 20 krewetek Yellow, na ciemnym dnie, albo rainbow, a na górze 8-10 kardynałków, lub tetry szkoistej. Ciekwie by to wyglądało. Dodatkowo nie wiem jak się ma do wzrostu przylga chińska, ale można byłoby się pokusić o 2 sztuki.

Tetry i kardynałki za duże do 25l. Z krewetkami ? Kardynałki wolą chłodną wodę, a krewetki nie koniecznie.Przylga odpada. Też woli chłodną wodę, a zbiornik minimum 100l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popadając ze skrajności w skrajność, 25 litrów jest bardzo małe, więc lepiej nie przerybiać. Jeżeli ktokolwiek chce przerybić sobie zbiornik, proponowałbym większe szkiełka. W 25 podmieniając za dużo wody, można łatwo zachwiać równowagą, a w większym zbiorniku, łatwiej o to zadbać.

Kirysy także pływają czasami w toni, ale to tylko chwilę, zdecydowanie częściej przebywają na dnie. A bojek nie jest jakoś specjalnie dynamiczny i nie lubi zwiedzać zakątków, jak np. mieczyki, więc można mu dorzucić te kirysy. Szczególnie, że Bojownik, sprytna bestia, nie lubi jeść z podłogi, więc kirysy sobie posprzątają.

 

 

nemo130: I tyle w tym temacie, zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...