Skocz do zawartości

Brązowy Nalot


KubaWe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne,opisane metody zawsze się u mnie sprawdzały,zresztą nie tylko u mnie.Ale należy pamiętać że nie każde akwarium jest takie same.

Zastanawiam się czy otoski by Ci nie pomogły w usunięciu tego ustrojstwa,możliwe że dołożenie oświetlenia też się przyda.

Poczekajmy,może ktoś inny coś wniesie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładną specyfikację zbiornika - oświetlenie ile w/l dokładne oznaczenie symbol świetlówek, jaka filtracja , w jaki sposób akwarium jest nawożone , i jakie jest podłoże. Problemy mogą wynikać ze złej jakości światła ale nie tylko - wąkrotka ma białe liście co świadczyć może o bardzo dużych brakach w nawożeniu , wiąże się z tym zastopowanie wzrostu roślin i osadzanie się wszelkiego świństwa.

Dobrze by było gdybyś wykonał testy na poziom NO3 i PO4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długo oświetlenie świeci.

Możesz to jakoś uzasadnić?

 

Przy oświetleniu 18 w na 112l wychodzi 0,16w/l(czyli słabiutko),młody zbiornik,środowisko niemal że idealne do powstawania okrzemków.

Dołóż oświetlenia bo te zabiegi które wcześniej polecałem nie mają sensu przy lichym świetle,stąd nawroty podejrzewam.

Kwestia podmian jest również bardzo ważna po czyszczeniu mechanicznym natychmiast spuszcza się wodę nie czekając aż zarodniki opadną.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długo oświetlenie świeci.

Możesz to jakoś uzasadnić?

 

Przy oświetleniu 18 w na 112l wychodzi 0,16w/l(czyli słabiutko),młody zbiornik,środowisko niemal że idealne do powstawania okrzemków.

Dołóż oświetlenia bo te zabiegi które wcześniej polecałem nie mają sensu przy lichym świetle,stąd nawroty podejrzewam.

Kwestia podmian jest również bardzo ważna po czyszczeniu mechanicznym natychmiast spuszcza się wodę nie czekając aż zarodniki opadną.

Pozdrawiam.

 

Mam 36W, zaraz po mechanicznym czyszczeniu podmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam sie że akwarium ma 112litrów i oświetlenie 2x18w .Jedna świetlówka 18w która jest widoczna dla roślin a druga jest pod wielkim znakiem zapytania. Jeśli to zwykła świetlówka najprawdopodobniej rośny nie "widzą" tego światła. Dla nas jest ono widoczne dla roślin w ogóle nieprzydatne lub wykorzystanie tego spektrum światła jest minimalne. Wymień ją na 865 , groluxa,lub osramowską fluorę wtedy uzyskasz ok 0,3W/l co daje możliwość hodowli mało wymagających roślin. Przydałoby się także zrobić żyzne podłoże bo przy takim świetle (0,3w/l) można poprowadzić ładnego LT. Na dzień dzisiejszy bez tych zabiegów - tj wymiany świetlówki i podłoża sukcesów nie wróżę. A okrzemki prawdopodobnie będą się utrzymywały cały czas bo rośliny nie mogą w takich warunkach prawidłowo przyrastać a ten czarny szlam będzie je systematycznie niszczył i nic tu nie dadzą jednorazowe zabiegi - szkoda kombinować moim zdaniem. Trzeba prawidłowo odpalić to akwarium i będzie działać - półśrodki nie wchodzą w grę. To oczywiście tylko moja opinia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...