Skocz do zawartości

Akwa 200l. skalary+neony-co jeszcze?


Miranda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że może się powtarzam, ale chcę uchronić akwa brata przed zupą rybną, więc mam nadzieję, że pomożecie!

 

Obecnie w akwa znajduje się ławica neonów Inessa (ok. 20 sztuk+3 neony czarne jako pozostałość) i zbrojniki niebieskie.

Bratu podobają się skalary oraz welony, mieczyki i gupiki. Czy te wszystkie gatunki można ze sobą połączyć? Jeśli tak to w jakiej ilości. Czy można zwiększyć ławicę neonów Inessa lub dokupić ławicę neonów czerwonych?

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welony potrzebują zimniejszej wody więc odpadają przy skalarach i zbrojnikach.

200 L to już kawał szkła.

Skalarów dałabym jedną dobraną parę.

Neonów spokojnie można dać około 40, ale dałabym jeden gatunek, ładniej to wygląda.

Do tego kilka gupików. Mogą być same samce bo są ładniejsze, ale jeśli mają być i samice, to musi ich być więcej niż samców np 1 samiec 2 samice itd.

Harem mieczyka też mógłby być, choć ja nie lubię tłoku.

 

Na dno polecam zbrojniki niebieskie 1+1 i kilka 8-10 kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam mieczyków chyba nie radził, mają tendencję do podgryzania dokładnie wszystkiego, a skalar ma ciekawe długie płetwy, którymi mogą się zainteresować.

Proponuję także kilka kirysów ok 6-8 (jednego gatunku), i dorzucić z 15 neonów innesa, harem gupika także mógłby być ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już zgłupiałam...

 

Na dzień dzisiejszy obsada wygląda następująco:

-ok. 30 neonów Inessa

-3 skalary

-6 gupików (samce)

-3 płatki

-zbrojniki niebieskie + 2 piskorze (?)

 

Mam nadzieję, że tak może zostać.

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piskorki nie mają specjalnych wymagań o ile masz ich 8 lub więcej, wtedy o dziwo zmniejsza się potrzebne dla nich akwarium. Jak większość piskorzowatych - nie będziesz ich zbyt często widywać. Mają tendencje do chowania się i wystawiania samego łebka, żeby popatrzeć jak to świat nie pędzi. Ogólnie w amazonce są trochę bez celu. Już lepszym wyborem są kiryski. Bez problemu zmieścisz ładne spiżowe w porządnym stadku.

 

Skalary kup 3, ale potem jak Ci się dobierze para, a ten trzeci będzie sam. Trochę to będzie potem bez sensu, więc oddaj go wtedy i zostań przy jednej parze.

 

PL(!)atka, tak jak i mieczyki, molinezje i cała masa innych żyworódek to również meksyk, czyli twarda jak śląska kranówa woda. Jedyną z tych popularnych żyworódek bywających w amazonii jest gupik.

 

Moja rada - pozbądź się platek, gupików, zapomnij o piskorkach, kup 8 pstrążenic i 6 kirysków spiżowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...