Jump to content

Padające samice Ramireza

Recommended Posts

Witam !

Mam dość dziwny problem. W moim akwarium padła już druga samica ramireza w ciągu tygodnia. Pierwszą kupiłem w czwartek tydzień temu. Była to dobrana para. Niestety samica padła w poniedziałek, więc drugą kupiłem zaraz po śmierci pierwszej. I dzisiaj już padła. Samiec zachowuje się normalnie, ale jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi: mianowicie mniej więcej o 21 wszystkie ryby "siedzą" na dnie i nie mają kolorów. O co tu chodzi ???

45 litrów

10 neonków

5 kirysków

było 1+1 ramireza

To z tymi kolorami mnie uspokoiłeś. Na pewno to były 2 samice (czerwony brzuszek, inne płetwy grzbietowe). Samiec najpierw gonił i pierwszą i drugą, a potem jak "zauważył", że jest nie w sosie do dał jej spokój ( jak w starym dobrym małżeństwie). Akwarium obsadzone w czwartek, czyli 7 dni. Podmiany jeszcze nie robiłem. Temperatura ok 27, parametrów nie sprawdzałem. Jest w każdym bądź razie "herbatka", więc woda będzie raczej miękka i kwaśnawa.

Ja się staram pomoc i pytam zęby nie było nie jasności a ty mi odpowiadasz jak bym cie obraził.Ramireza nie żyje w bw, ale toleruje,szkoda ze nie ma parametrów wody,moim zdaniem to samiec je wykończył,z nimi tak jest ze możne być para ale za żadne skarby nie chce się połączyć i wtedy jedno ginie,u mnie samiec 2 wykończył aż dopiero 3 go zechciała i teraz mam tarła.Obserwuj resztę ryb czy nic się z nimi nie dzieje.

Obserwuje i jest gites. Jak włączyłem światło, to się ożywiły. Samice też nie chciały nic jeść na półtora dnia przed śmiercią. On już nawet nie gonił tych samic, ale obydwie ciężko "dychały".

Ryby śpią, tylko w nieco inny sposób.Podczas snu zapadają w stan braku aktywności ruchowej, nie powoduje jednak żadnych zmian w zapisie fal mózgowych ryby. Z tego uważna się ze stan nie jest snem a jedynie tylko pewnego rodzaju drzemką,a ja uważam ze to sen.

U mnie akwa stało rok gdy kopiłem ramiarzy,a sytuacja wyglądała identycznie jak u ciebie,ale z trzecią samicą się dogadali i teraz maja tarła,z tym ze gwarancji nie ma na to ze się sparują nawet z 10,powinno wyglądać to tak ze kupuje się więcej a gdy coś się dobierze w parę to resztę się oddaje(ja nie miałem możliwości oddania reszty wiec pojedynczo kupowałem).

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...