Skocz do zawartości

Padające samice Ramireza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam dość dziwny problem. W moim akwarium padła już druga samica ramireza w ciągu tygodnia. Pierwszą kupiłem w czwartek tydzień temu. Była to dobrana para. Niestety samica padła w poniedziałek, więc drugą kupiłem zaraz po śmierci pierwszej. I dzisiaj już padła. Samiec zachowuje się normalnie, ale jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi: mianowicie mniej więcej o 21 wszystkie ryby "siedzą" na dnie i nie mają kolorów. O co tu chodzi ???

 

45 litrów

10 neonków

5 kirysków

było 1+1 ramireza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tymi kolorami mnie uspokoiłeś. Na pewno to były 2 samice (czerwony brzuszek, inne płetwy grzbietowe). Samiec najpierw gonił i pierwszą i drugą, a potem jak "zauważył", że jest nie w sosie do dał jej spokój ( jak w starym dobrym małżeństwie). Akwarium obsadzone w czwartek, czyli 7 dni. Podmiany jeszcze nie robiłem. Temperatura ok 27, parametrów nie sprawdzałem. Jest w każdym bądź razie "herbatka", więc woda będzie raczej miękka i kwaśnawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się staram pomoc i pytam zęby nie było nie jasności a ty mi odpowiadasz jak bym cie obraził.Ramireza nie żyje w bw, ale toleruje,szkoda ze nie ma parametrów wody,moim zdaniem to samiec je wykończył,z nimi tak jest ze możne być para ale za żadne skarby nie chce się połączyć i wtedy jedno ginie,u mnie samiec 2 wykończył aż dopiero 3 go zechciała i teraz mam tarła.Obserwuj resztę ryb czy nic się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby śpią, tylko w nieco inny sposób.Podczas snu zapadają w stan braku aktywności ruchowej, nie powoduje jednak żadnych zmian w zapisie fal mózgowych ryby. Z tego uważna się ze stan nie jest snem a jedynie tylko pewnego rodzaju drzemką,a ja uważam ze to sen.

 

U mnie akwa stało rok gdy kopiłem ramiarzy,a sytuacja wyglądała identycznie jak u ciebie,ale z trzecią samicą się dogadali i teraz maja tarła,z tym ze gwarancji nie ma na to ze się sparują nawet z 10,powinno wyglądać to tak ze kupuje się więcej a gdy coś się dobierze w parę to resztę się oddaje(ja nie miałem możliwości oddania reszty wiec pojedynczo kupowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...