Skocz do zawartości

Padają mi gupiki, nie wiem czemu. Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem początkującym akwarystą i mam problem z padającymi gupikami. Parametry akwarium są w porządku, natlenienie i Co2 na odpowiednim poziomie a mimo to moje gupiki (już 4) padają. Najpierw zaczynają bardzo szybko oddychać, leżą na dnie i prawie nie pływają po czym po prostu padają. Ostatnio padła mi w ten sposób jedna ciężarna samica, a dzisiaj widzę że następna ma takie same objawy. Boję się że też padnie. Używałam już "CMF" firmy Tropical ale jak widać rezultatów to nie przyniosło. Może ktoś miał podobnie lub zna możliwą przyczynę? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem początkującym akwarystą i mam problem z padającymi gupikami. Parametry akwarium są w porządku, natlenienie i Co2 na odpowiednim poziomie a mimo to moje gupiki (już 4) padają. Najpierw zaczynają bardzo szybko oddychać, leżą na dnie i prawie nie pływają po czym po prostu padają. Ostatnio padła mi w ten sposób jedna ciężarna samica, a dzisiaj widzę że następna ma takie same objawy. Boję się że też padnie. Używałam już "CMF" firmy Tropical ale jak widać rezultatów to nie przyniosło. Może ktoś miał podobnie lub zna możliwą przyczynę? Pomocy!

A po co lałaś CMF?

Jakie parametry mierzyłaś, że twierdzisz że są ok?

 

No i najważniejsze. Nie podałaś żadnych informacji dot. Twojego akwarium.

Litraż, wymiary, filtracja, temperatura, obsada, kiedy zostało zalane i po jakim czasie wpuszczono ryby.

Jak podajesz co2 i w jaki sposób napowietrzasz wodę? Robisz cotygodniowe podmianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmf polecono mi w sklepie zoologicznym. Parametry mierzyłam zestawem "Aquaset 1". A co do mojego akwa to posiadam: Aquael - zbiornik o wymiarach 30x30x35cm (30l)

- filtr wewnętrzny 50 ÷ 400 l/h, 4W

- oświetlenie 11W

- grzałka 20W

- temperatura 24 °C

- Co2 własnoręcznie zrobiona bimbrownia

 

Obsada: 5 neonków, 7 gupików (4 samice 3 samców), 2 kosiarki i 3 krewetki.

 

Akwarium zostało zalane 2 tygodnie temu, rybki wpuściłam po niecałym tygodniu. Podmianki owszem robię o 20 % wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmf polecono mi w sklepie zoologicznym. Parametry mierzyłam zestawem "Aquaset 1". A co do mojego akwa to posiadam: Aquael - zbiornik o wymiarach 30x30x35cm (30l)

- filtr wewnętrzny 50 ÷ 400 l/h, 4W

- oświetlenie 11W

- grzałka 20W

- temperatura 24 °C

- Co2 własnoręcznie zrobiona bimbrownia

 

Obsada: 5 neonków, 7 gupików (4 samice 3 samców), 2 kosiarki i 3 krewetki.

 

Akwarium zostało zalane 2 tygodnie temu, rybki wpuściłam po niecałym tygodniu. Podmianki owszem robię o 20 % wody.

No i wszystko jasne.

 

Zbyt obfita obsada (neony, kosiarki do oddania), oraz zbyt szybko wpuszczone ryby (do niedojrzałego zbiornika).

Jaki masz wynik pomiaru azotynów?

Wypadałoby też sprawdzić amoniak. Nadmiar któregoś z nich będzie najpewniej przyczyną padania ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać lub spokojnie się przyglądać jak zdychają,może któraś przeżyje.

Najlepiej oddaj,oczywiście.

Poczekaj ze dwa tygodnie aż akwarium dojrzeje,kup testy,dla tak mało wymagającej obsady paskowe wystarczą.

Ryby możesz wpuszczać kiedy stężenie no2 będzie nie wykrywalne a no3 nie będzie na krytycznym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 chodzi w dzień a napowietrzenie w nocy. No dobrze, czyli co powinnam teraz zrobić żeby było dobrze? Oddać rybki i?

Poco włączasz napowietrzanie w nocy ? Przez to nie potrzebnie dozujesz CO2, bo nie będzie to dawać efektów przy napowietrzaniu, poprustu tlen będzie wytrącał CO2 z wody. Zresztą nie potrzebnie podajesz CO2, bo światła masz za mało ;) Tak jak wyżej, obsada do redukcji.

Ja bym na twoim miejscu zrobił restart, więc wszystko od nowa. Nie będzie to jakieś trudne, tymbardziej że oddanie wszystkich ryb temu sprzyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...