Skocz do zawartości

Czy to będą dobre warunki dla ryb i roślin? Projekt akwarium


Nerv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Już od jakiegoś czasu zadaje pytania odnośnie mojego przyszłego akwarium 126l. Na początku miało być 98, później 112, ale najodpowiedniejsze do moich potrzeb okazało się 126l.

 

Oto jego projekt:

 

:arrow:Wymiary:

długość 90cm

szerokość 40cm

wysokość 35cm

 

:arrow: Oświetlenie:

belka akwariowa regulowana ---> 2x39W (ok. 0,6 W/l )

dla ciekawskich: http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-h ... 74544.html

 

:arrow: Filtracja i ogrzewanie:

Kaskada Aquael VERSAMAX FZN-3

grzałka z termostatem 100W Eheim Jager http://allegro.pl/eheim-jager-100w-grza ... 01078.html

 

:arrow: Podłoże:

Substrat - JBL AquaBasis plus [ 5l ] + ziemia ogrodowa [ok. 4l ]

Żwir - czarny, naturalny żwirek kwarcowy 2-4mm http://allegro.pl/czarny-piasek-kwarcow ... 53049.html

warstwa całego podłoża to będzie 3cm przy przedniej ścianie oraz ok. 7-10 cm przy tylnej

 

:arrow: Obsada:

1+1 P. ramireza

1+3 Mieczyk neonowy

20 Zwinnik costello

10 Otosek

-- Krewetka RC

 

:arrow: Nawożenie:

Nawozy płynne - nie wiem ... macie jakieś pomysły ??

Co2 - jedyne co będę mogła zapewnić to bimbrownia ... ale nie wiem, czy się wgl. opłaca

 

 

Moje pytania:

1. czy wszystko w tym projekcie jest dobrze ??

2. Jakie nawozy płynne do akwarium z duuuużą ilością roślin ?? ( będą roślinki łodygowate typu bacopa itd )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast red chery dałabym amano - fakt nie rozmnożą się, ale inne krewetki zostaną zjedzone lub będą się chowały po krzakach.

Mam w akwarium na próbę 4 amano i mam/miałem (nie wiem czy mam czy miałem - 2 dni temu wpuściłem i nie widzę) 17 red cherry oraz pływa harem kakadu.

Tylko na początku jak wpuściłem amano to samiec kakadu wykazywał zainteresowanie ale amano mu uciekły i się schowały, z tydzień ich nie widziałem i już postawiłem na nich krzyżyk, ale ostatnio wyłażą sobie i pucują korzenie - nie za wiele sobie robią z obecności kakadu - myślę że z Ramirezkami może być podobnie, choć wpuszczałbym już spore amano.

Co do red cherry to może się okazać że i one po tygodniu się znajdą - pożyjemy zobaczymy, choć wpuszczałem maluchy 1cm długości więc szanse na przeżycie spotkania z kakadu miały dużo mniejsze.

Proponuje kupić jakiś tani zestaw krewetek na allegro - ja za swoje 15 szt zapłaciłem 10 zł+przesyłka i spróbować. Jest szansa że jeśli to młode ramirezy będą, to nauczą się współżyć z dorosłymi redkami, a małe krewecie mogą być pyszną przekąską dla rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...