Skocz do zawartości

Rybka odżywiająca się ślimakami?


monk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bałem się takiego pytania, wstyd się przyznać ale moje akwarium przeżywa właśnie klęskę. Ostatnio skalary zrobiły rewelacyjny porządek (na swój sposób). Pozostał mi Bojownik, 5neonek i 2gupiki oraz oczywiście cała masa ślimaków;/ Akwarium 75l.

 

Po masakrze skalarów dostałem te 2gupiki i 3dni po tym zauważyłem że pojawiają się ślimaki..

 

 

czy może lepiej przerzucić jakiejś wazy rybki i zrobić gruntowny porządek łącznie z przegotowaniem żwiru? Tylko czy nie może zostać jakaś menda np na rybce albo coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolcobrzuch jest bardzo wymagający jeżeli chodzi o podmiany wody oraz jej parametry (trudny w hodowli).

Kurcze nigdy bym nie pomyślał, że ramirezy zjadają ślimaki (może raczej ślimaczki ze wzgl. na rozmiar)...

Człowiek uczy się całe zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam Anatome Helena.

Bardzo fajny ślimak, do 75l ( ty takie masz ?) można wsadzić spokojnie ze 3 sztuki, a jak zjedzą ślimaki to będą zjadać resztki pokarmu itp.

I jeszcze nie spotkałam się ze stwierdzeniem, że jedzą rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja sprzed 2 dni ze sklepu zoologicznego:

 

Klient się pyta czy są jakieś rybki, które jedzą ślimaki ja mu mówie, że helenki on na to, że ma już ale siedzą cały czas w podłożu tylko.

Ja mu odpowiadam, że one w nocy żerują i się zaleca 1 na 10l wody, na to że musiał by mieć 10 wtedy i czy są jakieś inne ryby. No to mu mówię, że jedynie bocje wspaniałe ale one potrzebują dużego akwarium i tu do akcji wkracza sprzedawca :geek:

 

Sprzedawca:"(z rozbawieniem)Dużego akwarium? Ja mam 4 w swoim 60 litrowym. Spokojnie sobie w takim zyją tylko poprostu karłowacieją"

 

Po czym się tylko uśmiechnąłem pod nosem i poszedłem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, ja mam ten sam problem z ślimaczkami które przyniosłem ze sklepu z roślinkami. miałem ich 3sztuki a teraz jest ich ponad 10 i non-stop jest ich coraz więcej.

Mam akwarium 98l 80x35x35

rybki

- 12 neon czerwony

- kiryski panda 3 ale chcę dokupi 2

- zbrojnik niebieski

- głupiki 6 sztuk

- 2 karlik szponiasty dokupie jeszcze 3

 

dodatkowo chcę zakupić pielęgnica ramireza parkę oraz mieczyk koi parkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...