Skocz do zawartości

72l 60x30x40 Otosek dylematek, ciężki wybór


firefighter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbiornik jak w temacie, a w nim:

-1+1 prętnik karłowaty Colisa lalia

-1+1 prętnik karłowaty Colisa lalia Neon Red

-11 neon innesa (było 12-jeden wyskoczył przez uchyloną pokrywę, zjadł go kot :lol: . Pokrywa zamknięta wstawiony wentylator z regulacją)

- 2x helenka

-1otosek - było ich 6, 4 padły w ciągu tygodnia od zakupu, jeden padł po 6 tygodniach. No i został się jeden :( .

 

Dużo roślin (bąbelkują, jedna wypuściła badyl poza akwarium mimo pokrywy i pojawiły się białe kwiaty, które zjadł kot :lol:) + rzęsa (tak się mnoży, że ją muszę wywalać garściami) , korzeń, co2 (butla tylko na dzień), filtr zewnętrzny, T5 (0,6W/l). Mało glonów, praktycznie boczna szyba która jest skierowana do światła dziennego (do okna ale nie padają promienie słoneczne). Woda bez skoków parametrów twarda, Ph 7 w dzień - 7,34 w nocy, temp. 26 st.C +/-1.

 

Pytanie:

1. Czy można coś jeszcze dodać bez ryzyka przerybienia spełniając warunek z punktu 2. (gupik odpada)

2. Śmiertelność otosów mnie zmartwiła (choć bardzo mi się podobają i kotu-w nocy go obserwuje i puka łapą :P ) i nie bardzo mam ochotę dokupować kolejne i patrzeć czy żyją. Ale co w zamian na dno gdyż Kiryski nie podobają mi się specjalnie (wyglądają jak ruskie okręty podwodne). Czy może Amano? - ale co wtedy z singlem Otkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoska możesz oddać :)

Powinieneś dokupić samic prętnika gdyż prętniki hoduje się w haremach a nie w parach :P

Możesz kupić krewecie :)

Wiem że w haremach ale na dwa haremy nie mam miejsca, a nie wiem czy klasyczny samiec z czerwonymi stworzy harem?

Liczyłem, że prętniki będą zajmować górną strefę akwarium, a tym czasem pływają po środku i często przy dnie podskubując coś tam, albo jak boja pionowo w dół przeszukują dno :P

Wczoraj widziałem bombową rybę- dosłownie - Kolczatka, ale to tak na marginesie.

 

Musze zmienić plan podmiany wody, bo chyba obecna jest dla akwarium nieodczuwalna i stąd problem otosków. (15l/ tyg) (30l/2tyg)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na dnie i głównie na korzeniu pracuje 7 Amano oraz dołączyło 5 Bystrzyków Amandy, które są bardzo ruchliwe, ciągle wirują i potrafią nawet Neona "dziobnąć".

Tak więc obecnie temat do zamknięcia, dziękuję za pomoc i chęć przygarnięcia Otosa.

Michał84:Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...