Jump to content

Wykonana w domu podstawa pod akwarium 80l

artur.z
 Share

Recommended Posts

Zapewne nie jestem sam "w świecie" tych którzy uważają, że iść do sklepu i zostać z lżejszym portfelem to każdy może (oczywiście ten co w nim coś ma :D ) a zrobienie czegoś na własną rękę bez uszczerbku dla budżetu lub po minimalnych kosztach jest jakimś osiągnięciem i przynosi sopro satysfakcji...

I tak się zaczęło rok temu pod koniec października jak zamiast chomika do ELITE COOL 14l trafiły 3 rybki (Black-moor, Szubunkin, Biały Fantail). Wszystko szło bez poważnych komplikacji za wyjątkiem tego, że w miarę upływu czasu zrobiło się rybkom za ciasno.

Ale chyba nie miało być w tym miejscu historii początkującego akwarysty (którą pewnie większość z Was ma już dawno za sobą ;) ) a jakieś konkrety odnośnie podstawy do akwarium.

A więc mój "model" został stworzony na bazie podstawy produkowanej seryjnie ELITE STYLE 60. Nie jest identyczny ale wyglądem trochę podobny. Materiał wykorzystany do konstrukcji to typowy blat kuchenny o grubości 30mm, 12 wkętów do drewna 10x2-1/2 i trochę profilowanej listewki do obramowania dna akwarium.

Poniżej kilka zdjęć, szczegóły dla zainteresowanych w odpowiedziach lub PW.

post-13984-13685169426096_thumb.jpg

post-13984-13685169426572_thumb.jpg

post-13984-13685169426965_thumb.jpg

post-13984-13685169427363_thumb.jpg

Podstawa wygląda ciekawie.

Nie pasuje mi tu tylko ten ramiak z listew,no i widać spodnią część blatów w listki.Może machnij to na czarno,nie będzie tak razić.

Chociaż podejrzewam,że w przypadku ramiaka chciałeś uzyskać kontrast świadomie.