Skocz do zawartości

Potok.


Sverting
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiedzą, przez bezsenność rodzą się zupełnie popaprane pomysły. Mój jest dość prosty, ale teorii mi potrzeba z wykonaniem. Jeśli ruszy to nie wcześniej niż za rok. Ale spokojnie, najpierw pytania.

 

1)Jaką prędkością powinna poruszać się woda w akwarium aby stworzyć imitacje górskiego strumienia?

2)Jaką ilość głowic o jakim przepływie potrzeba na jednostkę powierzchni ścianki bocznej w takim akwarium?

3)Jaki zestaw głowic dobrać żeby stworzyć prąd jak w potoku?

4)Czy kardynałki chińskie dadzą sobie radę w bardzo wartkim strumieniu?

5)Czy osiągnięcie czegoś takiego jest osiągalne w zbiorniku 80-100x25x20 (wysokość słupa wody)

6)Czy zestawienie dwóch głowic i trzech dużych gąbek filtracyjnych po drugiej stronie akwarium zapewni wystarczającą filtrację mechaniczną i biologiczną?

7)Czy mchy na otoczakach będą wystarczającą ilością zielska do utrzymania takiego akwarium w biologicznej równowadze?

8)Czy ktoś miał już z takim akwarium do czynienia?

 

Myślę o zrobieniu takiego potoku dla Przylg i Kardynałków, ale to może kwestia dziwnych pomysłów o 3.00 w nocy ;p

 

edit

 

 

Jakby ktoś miał podobny pomysł a nie wiedział jak to ugryźć, to znalazłem taką stronkę:

 

http://www.loaches.com/articles/river-t ... old-design

 

coby dla potomności było.

 

Dalej liczę na pomoc.

 

 

Andrerw: edytuj posty. Nie pisz jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z loachami i tą stroną delikatnie uważaj, póki miałem fazę na Bocje to podpytywałem tam o parę rzeczy. Spojrzenie ludzi zza wielkiej wody na kwestie akwarystyki jest niestety często diametralnie różne od naszego.

Fakt faktem, że mają świetną bazę i na tym można się opierać, chyba 2-3 osoby stamtąd też robiły wypady do Indii po specyficzne gatunki.

Sam potok jest fajnym, pomysłem, ale sprawi też wiele problemów technicznych - od temperatury wody po ograniczenia związane z miejscem i prądem. Gastromyzony też mają specyficzne wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...