Skocz do zawartości

[200L] Akwarium założone 10.05.12 Aktualizacja 13.06.12 str2


Jaco90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

akwarium 200l (100x40x50)

Filtr wewnętrzny Aquael fan 3 ,

ncf 1000

Napowietrzacz

Oświetlenie 2x30 6500k 8 godzin dziennie +( 2x18w 8500k)

Grzałka 200w z termostatem

Podłoże JBL Manado + Aquabasis

Dekoracje:

korzeń + (kamienie z Chorwacji)

Nawożenie : Aqua artu Carbo , Classic, Ferro+, Gainer K+ , nad co2 się zastanowię xD

Fauna:

2x gurami mozaikowy

prętniki karłowate 2+1

gurami marmurkowy 2+1 (chyba)

18 neonów innesa

6 zwinniki jarzeniec

4x mieczyk weloniasty

2x mieczyk zielony

małe zbrojniki 2

glonojad syjamski

2x kosiarka

5x otosek

 

co do reszty obsady proszę o sugestie.

Flora:

kabomba

Rotala rotun. green

rotala indica

Rotala wallichii.

kryptokoryna wendi green

anubias barteri

Ceratopteris siliquosa

gałęzatka

limnobium

Echinodorus tenellus

Ludwiga repens

rzęsa wodna

ludwigia brevipes

eustralis stellata

moczarka

mech jawajski

Hemianthus callitrichodes

saggitaris subulata

acorus gramineus

hygrophila siamensis

hygrophilia polysperma

nadwódka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium fajne lecz jeszcze nie da się stwierdzić wszystkiego bo bąble na szybach są i woda niezbyt klarowna. Dokładnie przydał by się jakiś drugi korzeń rozgałęziony. Jeśli gurami mają być to musisz mieć pokrywę sam wiem jakie są skutki jej braku , nie chciał byś tu jakiś pielęgnic i zrobić jakiś konkretny biotop ? Ja bym dokupił 10 otosków , 16 neonów, i tak aby były dwa haremy molinezji (1+2) + może pielęgniczki ramireza lub inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bimekAKWA - molinezja to kompletnie inny biotop! Czemu się wszyscy uwzięli na te molki w amazonii?!

 

Ogranicz się może do 4-5 gatunków. Jak będziesz mieć trzon obsady to będzie łatwiej kombinować co dalej. Ja bym proponował pomyśleć o porządnej Azjatyckiej obsadzie. Jak już masz w sumie gurami, to skup się na Indiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował pomyśleć o porządnej Azjatyckiej obsadzie. Jak już masz w sumie gurami, to skup się na Indiach.

Obszar występowania Trichogaster leeri to zdaje się Sumatra, Tajlandia, Malezja i Borneo, więc jak już proponujesz obsadę biotopową to zamiast gatunków występujących w Indiach lepiej powinny pasować np Pangio myersi i Rasbora heteromorpha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta roślinka to anubias , lecz nie gnije klącze bo ma tylko po części korzeń w podłożu tylko. Do akwa wlałem szczepy bakterii i esklarin , filtr z innego akwarium oraz 35% wody z innego akwarium. Myślałem obsadę wpuścić po 2,5tyg gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Termometr daj na boczną szybkę-będzie mu tam lepiej;-) A tak serio to chyba każdy na początku kupuje zestaw z allegro w którym otrzymuje 25 gatunków roślin po jednej sztuce z gatunku i potem obsada roślinna prezentuje się

Flora:

kabomba

Rotala rotun. green

rotala indica

Rotala wallichii.

kryptokoryna wendi green

anubias barteri

Ceratopteris siliquosa

gałęzatka

limnobium

Echinodorus tenellus

Ludwiga repens

rzęsa wodna

ludwigia brevipes

eustralis stellata

moczarka

mech jawajski

Hemianthus callitrichodes

saggitaris subulata

acorus gramineus

hygrophila siamensis

hygrophilia polysperma

nadwódka ....

200 litrów wystarczy może na połowę tego dobra jeśli planujesz jakieś większe kępki,dużo lepiej prezentujące się wizualnie 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem sam na początku tak zrobiłem skuszony wizją gęstego buszu.Lepiej skupić się na mniejszej ilości gatunków a większej ilości ale to moje subiektywne zdanie.Na razie trochę płasko u Ciebie jeśli rozdzielisz wizualnie rośliny i dodasz jakiś akcent mocno korzenny będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...