Skocz do zawartości

[180l] Juwel Vision


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i chciałem zaprezentować wam moje nowe akwarium Juwel vision 180 Założone: 12.5.2012.

Nie będę się za wiele rozpisywał mile widziane sugestie i spostrzeżenia.

 

Wymiary: 92 x 41 x 55 cm

Pojemność: ok. 180 l

Grzałka: 250W Temperatura : 25

System filtracyjny: Filtr wewnętrzny AQUAEL UNIFILTER 1000 UV

Oświetlenie : standardowa pokrywa ze świetlówkami T5 2x35 W (742 mm) na razie 6godz od 14-20

CO2 z butli ok 2 bąbelki/sek.całą dobę

 

Parametry wody (kranówki) w akwarium sprawdzę za 2-3 dni

PH 8

GH 11 stopni d

KH 9 stopni d

 

Flora :

cryptocoryne wendtii green

cryptocoryne wendtii brown

cryptocoryne petchii

echinodorus ozelot

echinodorus mix (tak było napisane na etykietce)

anubias nana

anubias heterophylla

chladoflora

aponogeton boivinianus

Aponogeton Madagascariensis

plus kilka roślin których nie mogę dokładniej opisać:

mech chyba jawajski

lotos

jakaś trawa (dostałem ją w sklepi jako bonus) :)

chcę jeszcze dokupić myriophyllum mattogrossense lub coś w czerwonym odcieniu na 3 plan

 

Fauna : Brak

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To by było na tyle na razie nie mam możliwości zrobienia lepszych zdjęć.Wiem że nie są najlepszej jakości ale trudno jak się nie ma, co się lubi - to się lubi, co się ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj więc osobiście uważam że światła za mało niestety masz koło 0,38W/L a do CO2 podobno powinno być koło 0,5W/l , dalej jak na moje grzałka do schowania może po tej stronie co filtr i tam zielskiem większym to przysłonić no i termometr ... fakt ładny ale nie na przedniej szybie.

Ogólnie ładnie schludnie i tylko czekać na rozrost zielska ! Pozwodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj więc osobiście uważam że światła za mało niestety masz koło 0,38W/L a do CO2 podobno powinno być koło 0,5W/l , dalej jak na moje grzałka do schowania może po tej stronie co filtr i tam zielskiem większym to przysłonić no i termometr ... fakt ładny ale nie na przedniej szybie.

Ogólnie ładnie schludnie i tylko czekać na rozrost zielska ! Pozwodzenia !

Od kiedy trzeba mieć 0,5W żeby uruchomić co2? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominę sympatycznych specjalistów od ADa i zastanawiam się czy to ustawienie jest ostateczne , gdyż osobiście zmienił bym ustawienie kamieni z korzonkami, szkoda że fajne drewno jest na drugim planie a duży otoczak przykuwa uwagę na środku,puki jeszcze baniak jest na rozruchu pokombinuj z ustawieniem i może jakoś bardziej ukryj kokosa a kamloty daj na 2-3 plan , oczywiście to tylko moja propozycja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...