Skocz do zawartości

[200]Brzydkie kaczątko z Ameryki Południowej


bigkris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o rady co zmienić by było ładniej :)

 

Trochę o akwarium:

 

:arrow: Litraż: 200l (akwarium profilowane)

:arrow: Wymiary: standardowe 100x40x50

 

:arrow: Oświetlenie: 2x39W T5 + 1x18W T8

:arrow: Ogrzewanie: 200W

:arrow: Filtracja: Sump

 

:arrow: Podłoże: czarny bazalt a pod spodem ziemia ogrodowa

:arrow: Nawożenie: Co2 i nawozy z Aqua Art -> Carbo, Ferro+ i Classic

:arrow: Ozdoby: Korzeń duży i kokosy

 

Rośliny:

 

:arrow: Nurzaniec

:arrow: Anubis

:arrow: Mech Jawajski

i różne inne

 

Aktualna Obsada:

 

:arrow: Kiryski Spiżowe

:arrow: Neon inessa

:arrow: Rozbory klinowe

:arrow: Skalary

:arrow: Otoski

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Doradźcie co zmienić, co odjąć albo dodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200l na skalary spokojnie wystarczy. Obsada, jak widzę nie jest kompletna bo widzę tam molki BM. Daj wyraźniejsze zdjęcia.

Dlaczego nie kompletna ? :| Tylko razbory nie pasują, molinezje są z ameryki południowej, więc co za problem ? To akwa, owszem wystarczyło by na skalary, ale nie przy tak dużej obsadzie. Mogłyby być same + dno i ew. ławica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Molinezje mi umknęły tak jak i jedna samica głupika oraz ramirezka ;)

 

Co do skalarów, może i są wielkie ale one takie urosły w moim akwarium i do tego kilka razy składały ikrę więc myślę że najgorzej u mnie się nie czują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:arrow: Kiryski Spiżowe

:arrow: Neon inessa

:arrow: Rozbory klinowe

:arrow: Skalary

:arrow: Otoski

Niekompletna, ponieważ nie jest tu wspomniane o molkach, a na zdjęciu ewidentnie je widać. Poza tym, to molki i ameryka południowa nie mają ze sobą nic wspólego. :roll:
Jak mogą nie mieć nic wspólnego :| Przecież Ameryka południowa to kontynent, a molka pochodzi z tego kontynentu, nie jest napisane że to jakieś BW, lub CW. No ale czekam na więcej roślin ;) Na ten długi korzeń może trochę mchu, i z kilka mikrozorii ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo witam znowu na forum, kogoś, że tak powiem jest z mojego rocznika forumowego :D. Akwarium niezłe. Tylko fajnie jakby były wyraźniejsze zdjęcia ;). A skalary w 200l przecież nie powinny się źle czuć, ale rzeczywiście są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:arrow: Kiryski Spiżowe

:arrow: Neon inessa

:arrow: Rozbory klinowe

:arrow: Skalary

:arrow: Otoski

Niekompletna, ponieważ nie jest tu wspomniane o molkach, a na zdjęciu ewidentnie je widać. Poza tym, to molki i ameryka południowa nie mają ze sobą nic wspólego. :roll:
Jak mogą nie mieć nic wspólnego :| Przecież Ameryka południowa to kontynent, a molka pochodzi z tego kontynentu, nie jest napisane że to jakieś BW, lub CW. No ale czekam na więcej roślin ;) Na ten długi korzeń może trochę mchu, i z kilka mikrozorii ?

Gdzie Ty masz molinezje w Ameryce Południowej? To jest Ameryka Środkowa i południe Ameryki Północnej. To że zahacza o Kolumbię wynika tylko z granic państwa a nie kontynentu jako takiego. To tak jakbyś nazwał Sępa Płowego gatunkiem Europejskim bo zdarza mu się gniazdować na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nikt nie zauważył nurzańca za korzeniem :). Aktualnie dodałem trochę roślin i zrobiło się bardziej zielono. Zastanawiam się czy nie dać z lewej strony Bacopy, ewentualnie mam jeszcze jedna roślinę tylko czerwoną (nazwy nie znam :) ).

 

Pisownia.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...