Skocz do zawartości

standardowe 200


mateuszurad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem zasięgnąć doświadczonej rady w sprawię obsady mojego zbiornika. Jest to standardowe 200 litrowe akwarium. W tej chwili znajduje się w nim:

Ramireza 3 samce+ 1 samica

Kakadu 1 samiec+ 1 samica

Neon innesa 25

Neon czerwony 10

Kiryski ( 3 albinosy) 2 pstre

Bojownik 3 samice

Grubowarg dwubarwny 2 samce

Kosiarka 2

Zbrojnik 3 (jednego niedawno dostałem od sąsiadki i nie wiem czy to samica czy samiec jest)

Gupik 1 samiec

Molinezja 1 samiec

A teraz jeszcze małe wyjaśnienie co do obsady, ten jeden gupik to pozostałość po większej ilości i nie chciał bym już więcej tych rybek. Molinezja wpadła mi przez przypadek w sklepie zoologicznym, gdy kupowałem kakadu sprzedawca mi ją wrzucił i przez zaufanie do niego nawet nie sprawdzałem co tam mam w woreczku.

Co tutaj nie pasuje i czego powinienem się pozbyć?? I co dokupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramireza 3 samce+ 1 samica -> jak ramirezka to 1+1

Kakadu 1 samiec+ 1 samica -> tu z kolei haremik

Neon innesa 25 -> git

Neon czerwony 10 -> jak juz sa innesy to po co? nie sa dla CIebie zbyt zbliżone ?

Kiryski ( 3 albinosy) 2 pstre -> 6 jednego gatunku musi być conajmniej

Bojownik 3 samice ->Troche nie rozumiem po co do tego co masz wcześniej podane.

Grubowarg dwubarwny 2 samce -> to wielka ryba urośnie do 15 cm i złapie agresora

Kosiarka 2 - jak kosiarka to 6 sztuk lub więcej

Zbrojnik 3 (jednego niedawno dostałem od sąsiadki i nie wiem czy to samica czy samiec jest) - zbrojnik to mało konkretny termin. wiesz jaka odmiana ?

Gupik 1 samiec - no cóż...

Molinezja 1 samiec - j/w

 

Masz obsadę do czystych wód Amazonii + totalna rozpierducha.

 

Zdecyduj się na coś sensownego, wtedy można pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojnik niebieski, gupik i molinezja to jest bo jest nie mam zamiaru dokupywać jak nadarzy się okazja to pozbędę się ich.

Przede wszystkim chcę utrzymać neonki, kiryski i pielęgniczki (nawet mógłbym dokupić jeszcze jakiś inny gatunek). I tak chciałbym obsadzić akwarium aby każda strefa wody była chociaż w małej ilości zamieszkana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...