Skocz do zawartości

jakie skalary


Siwy [CA]
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli nastawiasz się na rozmnożenie skalarów, to z tego, co czytałem dobrana para czarnych skalarów będzie miała martwe młode dlatego warto zwrócić uwagę co bierzesz. 120L uważam, że jest za małe dla 6 skalarów, jedna para to według mnie jest maximum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrana para czarnych skalarów będzie miała martwe młode .

Dlaczego ? ;o

To jakaś kwestia genetyki chyba, nie pamiętam, jak znajdę ten artykuł to postaram się go tutaj zamieścić :-)

bym prosiła :-)

U mnie parką jest samczyk taki pstrokaty (biały w czarne plamy,ale jest więcej czarnego) i samiczka w paski ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kirysek to jest inaczej,jak skalar czarny sie dobierze z czarnym to bedzie ok,ale jak inny kolor oprucz czarnego sie dobierze z czarnym to wtedy male zdychaja odrazu jak sie tylko wylegna z ikry.

na odwrót... czytałem gdzies to ... ze nie mozna dobierac 2 czarnych skalarów... bo ogolnie to jest odmiana wyhodowana poprzez selekcje i jest słabsza genetycznie.. i jak sie zwiąże taki czarny z innym czarnym to młode rodzą sie tak słabe ze nie mają szans na przezycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kirysek to jest inaczej,jak skalar czarny sie dobierze z czarnym to bedzie ok,ale jak inny kolor oprucz czarnego sie dobierze z czarnym to wtedy male zdychaja odrazu jak sie tylko wylegna z ikry.

 

Albo i tak, wiem w każdym razie, że było coś związanego z czarnym skalarem ale czy para czarnych czy jeden czarny w parze może pomyliłem, poszukam jeszcze później tego artykułu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już się pogubiłam ;o

Czyli moja parka czarno-biały+srebrna w paski jest dobra ?

tak dobra ;]

Edit:

"Nie wolno krzyżować ze sobą osobników czarnych, gdyż potomstwo takiej pary zazwyczaj ginie zaraz po wykluciu. Aby uzyskać czarne skalary krzyżuje się osobniki o ubarwieniu dymnym lub czarnego z ubarwionym dymnie lub normalnie.

Cytat z strony http://www.akwa.aip.pl/skalar.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż ;] a teraz na temat... do 112L nie polecam jakichkolwiek skalarów... tak to cudne ryby ale w takim baniaku nie stworzysz im warunków jakie były by dla nich dobre... wg mnie min 200L bo to ryba duza i musi pływać a nie tylko sie miescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki mnustwo roznorodnych odpowiedzi. I temat dalej nierozwiazany jak dla mnie. naczytalem sie o 120l. i rozmnarzaniu skalarow w takim akwarium jest mozliwe. DZiwni ludzie dziwne ryby ja jednak sadze aby miec zdrowe i piekne skalary trzeba miec conajmniej 200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee co Wy gadacie??? czarny skalar jak się z innym dobierze to młode też bez problemu wyjdą i będą pięknie żyć... to są tylko jakieś takie głupie przesądy... jedyny powód jaki może być żeby małe zaraz o wykluciu padły u skalarów to zbyt bliskie pokrewieństwo między rodzicami...

czarne skalary są wyhodowane sztucznie... bez problemuu sie rozmnoża male oodchowaja... roznica jest taka ze maja dluzsza przerwe pomiedzy tarlami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panaque.. jestes nowy na forum ... i od razu piszesz głupoty... tak czarny skalar jest wyhodowany sztucznie... i przy tym czarne skalary są słabsze .... i wrazliwsze...a połączenie takich dwóch słabych ryb powoduje ze młode nawet nie mają szans na przezycie.... następnym razem zanim cos powiesz... pomyśł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...