Jump to content

Problem z zakręceniem butli CO2


Recommended Posts

Witam mam pytanie.Kupiłem na allegro zestaw http://allegro.pl/zestaw-co2-standard-d ... 11820.html .Podłączyłem wszystko według instrukcji i wydawało by się ze wszystko jest ok.Natomiast dzisiaj chciałem przenieść butle w inne miejsce i pojawił się problem.Kiedy zakręciłem główny zawór (ten przy butli) obydwa zegary pozostały na swoim miejscu (wciąż pokazywały ciśnienie) , później zakręciłem 2-gi zawór ten szary przy reduktorze po ok 5 minutach na pierwszym zegarze pokazywało 0 ale na 2-gim wskazówka wciąż jest na ok 20,a na liczniku bąbelków widzę że gaz cały czas leci.I moim pytaniem jest czy taka sytuacja jest normalna? i co mam zrobić aby zakręcić butle/odciąć dopływ gazu?.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W całym systemie masz CO2 więc zanim gaz wyjdzie z systemu mija trochę czasu tak samo jak kiedy odkręcasz gaz - trzeba poczekać dobrą chwilę zanim zacznie przez dyfuzor się on wydostawać .Wszystko jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za szybką odpowiedź.Myślałem że coś sknociłem widocznie za bardzo panikuje (moje pierwsze akwarium pewnie większość tak ma) ;) .A mam jeszcze jedno pytanie: Jakie ciśnienie powinny pokazywać zegary a dokładnie ten 2-gi.U mnie było prawie na maxa czyli 20 l/min .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...