Skocz do zawartości

[60l] ogólne - pierwszy baniaczek w życiu


kishoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawię tutaj mój skromny baniaczek, który jest w trakcie modernizacji i aranżacji, ale z chęcią usłyszę opinie i sugestie co do akwarium.

 

Filtr:

Filtr kaskadowy HBL501 ze skimmerem

 

Oświetlenie:

standardowe w pokrywie 15 w (do wymiany mam świetlówkę zauważyłem to dopiero przy nowym świetle normalnie blado wypada ]:) oraz moduł aquaela 11w

 

Co2:

Na razie bez ale od przyszłego tygodnia urządzę bimbrownię, co by roślinkom się rosło zdrowo kolorowo

 

Obsada:

9xNeonek Inessa

7xTetra (jedna czarna i reszta kolorowe - wiem, że dostanie mi się za to ale nakręcam żonę na większy zbiorniczek jak się nie uda to jedną ławicówkę pewnikiem zlikwiduję)

4xKirysek Panda (ależ są śliczne ]:)

1xGlonojad Syjamski (wiem że znowu mi się dostanie ale patrz wyżej z tetrami ]:)

 

Roślinki:

1xAnubias na korzeniu

?xEgeria Densa kilka roślinek, które systematycznie przycinam i przesadzam i będzie gąszcz po lewej stronie baniaczka

3x??? Może mi ktoś zidentyfikować roślinki (dostałem w prezencie i się zastanawiam z ciekawości co to za roślinki

 

Grzałka 150w z termostatem (w chwili obecnej wyłączona, ponieważ temperatura się waha 24 stopnie w nocy 26-7 w dzień)

 

Pokarm:

Przeważnie płatki (Ichtio, Bio, Jakiś wybarwiający dla rybek), tabletki

 

Parametry Wody:

Niestety nie znam

 

 

Jak wspominałem akwarium jest w aranżacji cały czas czekam właśnie na nowe roślinki i będzie poważna zmiana. Dojdzie jeden korzeń (dlatego na środku jest tak pusto bo tam właśnie będzie, ale preparuje się już dobre dwa tygodnie i nijak nie chce przestać barwić wody), na nim będziee mech jawajski, do tego dwie gałęzatki, sporo trawki (Eleocharis dwa rodzaje), Microsorium. Czekam na opinie czy idzie to w dobrym kierunku sugestie mile widziane oczywiście ]:). Acha oczywiście tło będzie zmienione na czarne. Pozdrawiam ]:)

Ps. Przepraszam za jakość zdjęć aparat odmówił posłuszeństwa i robione telefonem

I drugie pytanko, ponieważ chodzą mi po głowie krewetki Red Cherry i czy przy takiej obsadzie mogę je trzymać?

post-13712-13685169354081_thumb.jpg

post-13712-13685169354339_thumb.jpg

post-13712-13685169354568_thumb.jpg

post-13712-13685169354783_thumb.jpg

post-13712-13685169355049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fototapeta będzie wymieniona w przyszłym tygodniu. Kamienie raczej zostaną z przyczyn czysto użytecznych - przygniatam roślinki żeby nie wypływały no i kiryski strasznie grzebią i lubią wyrywać roślinki posadzone wcześniej. A z kiryskami to może zaskoczę kogoś, ale tyle mi poleciła babka w zoologicznym bo chciałem kupić 5-6 na samym początku a ona mi poradziła żebym kupił tylko 4 i wystarczą. Aż jestem zdziwiony, że można więcej. A co z tymi krewetkami? Można je wprowadzić czy są prze3ciwskazania. Korzeń jak pisałem sie moczy jest jakieś 20x20 i pójdzie na środek. Z czasem dodam nowe fotki jak będę miał nowe roślinki (oby jak najszybciej ]:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana podłoża raczej w chwili obecnej nie wchodzi w grę musiałbym restart robić (jak urobię żonę to będzie większe akwa i wtedy pomyślę. Kiepsko u mnie jest w zoologicznych o ciemne podłoże bylo tylko w jednym sklepie, i tylko taka wielkość. Może jak się uda zdobyć coś o mniejszym granulacie to wrzucę na tego (pytanko czy można tak zrobić?) Roślinek łącznie przyjedzie w przyszłym tygodniu 27 więc się zmieni na plus na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kiedyś w młodości mój Padre miał 150-200l ale wtedy to byłem taki malutki, że niewiele wiedziałem co się tam dzieje jedynie, że fajnie wygląda w domku, a teraz postanowiłem założyć własne. Po części wyszło z przypadku gdyż małżonka kupiła Welonka do kuli(!) - już Welonka nie mamy, ale postanowiłem założyć akwarium i włożyć w nie troszkę serca i myślę, że na razie jest dobrze i wszystko idzie w dobrym kierunku. Ważna i istotną rzeczą myślę jest to i może troszkę podpowiem jeśli ktoś również zaczyna swoją przygodę z akwarystyką, że mam koncepcję na akwarium i ogólny zarys jak powinno wyglądać (czy wyjdzie to jak planowałem czas pokaże) i mam w głowie ułożone akwarium, które staram się w miarę możliwości do tego doprowadzić i nic na spinkę (nie to co moja żona - te tetry to jej pomysł po prostu wróciłemz pracy, a one już pływały razem z gloniem ]:) i teraz kombinuję a większym zbiorniczkiem obaczym jak będzie marzy mi się szafeczka z czymś 300-400 może większe mam takie miejsce w którym już widzę jak sobie śmigają rybki ]:)

 

A po za tym to jak z tymi krewetkami? Najbardziej się martwię chyba o Tetry. Tak to są bardzo spokojne towarzyskie, nie powiem na początku ganiały Neonki (kilka zniknęło i myślałem że Tetry się nimi zajęły ale okazało się, że to filtr je niestety pozbawił życia, ale już jest zabezpieczony. Problem z nimi jest w porze karmienia, można by rzec nawet, że łokciami się rozpychają. Tak więc wypowie się specjalista od krewetek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn na moje masz jeden wyraźny błąd jeśli zależy Ci na autentyczności akwarium:

masz dno z tłucznia, a do tego otoczaki. To się nie łączy w normalnych warunkach. Jeżeli masz drobne wyraźne okruchy skalne, to raczej nie zaobserwujesz w ich otoczeniu otoczaków, ponieważ nim się otoczą - tłuczeń spłynie niżej. Tłuczona/łupana frakcja będzie tą największą, najmniejsza będzie najbardziej opływowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale chodzi o to że mi się one bardzo podobają i raczej ich się nie pozbędę no i kiryski mają z nich fajną kryjówkę za grzałką która samoczynnie się zrobiła gdy ją zasłoniłem ]:) no chyba że znajdę jakieś fajne kamyczki o ostrych krawędziach to przemyślę temat. Na razie na pewno one zostaną, planuję zrobić jeszcze z kamyków coś ala jaskinia i mi otoczaki do tego nie specjalnie pasowały i właśnie chyba mi podałeś pomysł właśnie na taką budowlę z takich kamieni o ostrych krawędziach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielsko będzie w przyszłym tygodniu, wtedy diametralnie się wygląd zmieni i wrzucę nowe fotki. A jak z tymi krewetkami przy takiej obsadzie? Acha i jeszcze jedno wie ktoś co to za roślinki te, które są na zdjęciu? Myślę że to polysperma jakaś ale pewny nie jestem, a chciałbym coś się o nich dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z żoną, żeby Ci nie kupowała ryb bez twojej wiedzy i wcześniejszego uzgodnienia, bo kiedyś moja siostra kupiła mi pielęgnice mekki do akwarium 30L, w którym trzymałem same gupiki. Możesz sobie wyobrazić jak się to skończyło. Kiedy wróciłem do domu, były już tylko same pielęgnice;-). Moja żona na szczęście ma koty i do akwarium mi się nie wtrąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żoną rozmowa motywująco-opierdzielająca była nie myślałem, że wpadnie w ogóle na taki pomysł, no ale tak też i czasami z kobietami bywa hehe. A co do krewetek to raczej tylko RC wchodzą w grę jakoś inne mi się nie podobają. A w obsadzie to o te tetry chodzi, czy jakieś inne rybki też się mogą nimi zaopiekować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Małe zmiany nastąpiły i troszkę się zazieleniło akwarium. Doszły:

Microsoriumx1

Eleocharis Viviparax2

Eleocharis Parvulax1(dużo małych sadzonek z których zobaczymy co wyrośnie)

Java Moss (wraz z korzeniem, który mam nadzieję że nie będzie już farbował pożyjemy zobaczymy)

Gałęzatkax2

Jakaś trawkax3 dokupiona bo było jakoś mało tego ehhh myślałem, że więcej tego będzie ale wyszło jak wyszło. Stwierdzam, że na alledrogo już raczej nie będę kupował roślinek, ponieważ jakość jest marna. Mądry Polak po Szkocie ]:) tak czy inaczej mam dobry kontakt z zoologiem u mnie i jak coś będę potrzebował to mi zamówią więc gitara na razie wygląda to tak pomyślę co jeszcze można. Ewentualne sugestie jak najbardziej mile widziane ]:)

post-13712-13685169437237_thumb.jpg

post-13712-13685169437493_thumb.jpg

post-13712-1368516943773_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam po krótkiej przerwie przedstawiam zmiany baniaczek troszkę zarósł, co mnie bardzo cieszy niestety pojawiły mi się ślimaki, ale pojawiły się u mnie również helenki tak więc myślę, że sobie z nimi poradzą. Z dodatkowych gości postanowiły u mnie zamieszkać krewecie RC w ilości 5 sztuk (na razie się pochowały - bynajmniej mam taką nadzieję) jedna była kozak i śmigała od samego początku po całym akwa więc jej parę fotek pstryknąłem, co też i zamieszczam. Czekam na jakieś konstruktywne opinie co do baniaczka sugestie mile widziane (a zmian nie koniec w planach jeszcze mam trawniczek z mchów na przód).

post-13712-13685169793661_thumb.jpg

post-13712-13685169794004_thumb.jpg

post-13712-13685169794387_thumb.jpg

post-13712-13685169794802_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...