Jump to content

Goście w zbiorniku..


Recommended Posts

Witam serdecznie-około miesiąca temu założyłem krewetkarium - woda spokojnie sobie dojrzewa,jednak na szybkę wypełzły sobie jakieś stworki i łażą.Z wyglądu przypominają troszkę ślimaki- skałoczepy :-) i być może są to jakieś ślimaczki ale wolę się upewnić-eksterminować czy zostawić? Na razie ma toto około 2mm.

 

Widoczek od spodu

http://imageshack.us/photo/my-images/135/jedent.jpg/

 

Widoczek izometryczny-sorry za jakość ale złapanie ostrości w wodzie ciężko idzie

http://imageshack.us/photo/my-images/860/dwarn.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Dostałem cynk,że to przytulik strumieniowy http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=5771. Póki zżera mi glony a jak widzę robi to dość efektywnie niech sobie siedzi-w razie plagi napuszczę Helenki.W ramach bonusu odkryłem dziś też Stułbię wesoło powiewającą łapkami na szybie.Zaczyna mi się robić biotop "Rzeka Ojczysta" tylko skąd skoro nic nie znosiłem do akwa...?

Link to comment
Share on other sites

"Rzeka Ojczysta" pięknie i dumnie brzmi :) Może ten przytulik dostał się do akwa z jakimś kamieniem albo korzeniem które włożyłeś tak od ręki do akwa. Jeśli nie robi szkód a pomaga (je glony) to go sobie hoduj ;)

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam jest to przytulik

 

Miałem to samo a raczej nadal mam w 12L. Nie wiem jak to przytargałem do baniaka.

 

Siedzi to już 4 miesiąc a helenki mają to w poważaniu. Także radzę uważać. A mnoży się to i ciągle jest po mimo tego że wyciągam tylko jak widzę paluchem z szyby.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...