Skocz do zawartości

Odrobaczenie neona


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem otóż potrzebuje odrobaczyć neona czerwonego (10 sztuk). Założyłem nowy temat ponieważ, nigdzie z owym się nie spotkałem, nie mam paletek i nie karmie moich ryb mięsem, także ciężko jest mi dobrać jakąkolwiek dawkę opisywanych leków a było ich wiele. Więc proszę o porady w sprawie zakupu jakiegoś konkretnego leku i jeśli to będzie konieczne to jego dawkowanie. Z góry dziękuje za poświęcony czas.

 

Akwarium: 112l

Obsada:

Neon Czerwony x10

Danio lamparcie x10

Gupik x5

Parametry wody w normie oprócz NO3 około 50

temperatura 25 stopni

Jeśli brakuje czegokolwiek piszcie postaram się uzupełnić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś akurat kupiłem lek właśnie do odrobaczenia swoich paletek lek dostępny w aptece niestety na receptę czasem wystarczy ładnie się uśmiechnąć i poprosić lub wyjaśnić dla kogo owe lekarstwo.W ostateczności której jeszcze nie doświadczyłem wystarczy pójść do weterynarza po receptę(bez Ryby). Lek ten nosi nazwę Metronidazol i kosztuje około 20złotych starcza na dosyć długo i jest bardzo skuteczny.Testowałem go na naroślach które miały ryby.Dawka jaką stosuję wynosi :

 

1tabletka(250mg)na 50l wody

2 dni później pół dawki

3 dni później przydała by się większa podmiana około1/4 wody.

Przy profilaktycznym co pół rocznym odrobaczaniu daję tylko od razu jeden raz pół dawki bez dodatkowej podmiany(w twoim wypadku jedną tabletkę co pół roku)

Wrazie pytań proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...