Skocz do zawartości

co to może być za choroba?ryby ocierają się...


Rekomendowane odpowiedzi

mam pewien problem, mianowicie od pewnego czasu tzn od około 3 miesięcy ryby ocierają się o różne przedmioty w akwarium, poza tym innych objawów nie zauważyłam i zachowują się zupełnie normalnie, próbowałam leczyć mycoforte i sera ectopur jednak nie przyniosło to rezultatu, jedyne co jeszcze zauważyłam w moim akwarium to to, że moje ryby te jajożyworodne nie rozmnażają się tak regularnie jak na nie przystało, tzn moja gupiczka rodzi średnio co 3 miesiace, pozosałe 2 gupiczki odkąd je mam tzn gdzieś około 8 miesięcy nie urodziły ani razu, molinezja raz urodziła w styczniui od tego czasu koniec, platki w ogóle nie chcą się rozmnażać tak samo mieczyki. Mam akwarium 300l Filtr Eheim Professionel 3 2073., grzałka tetra, napowietrzacz, temperatura w akwarium 26 stopni, dużo żywych roślinek, podmieniam co tydzień wodę , ryby karmie zróżnicowanym pokarmem, raz w tygodniu głodówka, parametry wody zawsze miałam w porządku prócz wysokiego poziomu Gh, teraz mam niestety tylko testy paskowe i zdaję sobie sprawę, że nie są one tak dokładne. Wysoki poziom Gh mam tez w wodzie z kranu, próbowałam obniżać przez dolewanie przy podmianie wody przegotowanej, ale nie znacznie mi to obniżyło poziom Gh, zamówiłam już saszetki aquafix do obniżenia twardości wody. I tak się zastanawiam czy te moje problemy związane są z tym wysokim poziomem GH? Bardzo proszę o pomoc! zapomniałam dodać jaką mam obsadę w akwarium: 6 gupików + 10 szt narybku gupika, 5 platek, 5 molinezji + 14szt narybku molinezji,3 mieczyki, 6 neonków, 3 danio, glonojad lamparci, glonojad syjamski, 2 tetra color, 1 żabka. Jeszcze być może istotna rzecz, nie wszystkie ryby ocierają sie o przedmioty w akwarium, jedynie gupiki, molinezje, platki (prócz narybku) u pozosałych tego nie zauwazyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to kulożęsek i te słabsze próbują go "zdrapać". Podejrzewam, że coś z woda się dzieje. Jakie masz to "wysokie" GH?

Napisz co Ci na paskach wychodzi.

Dla danio za wysoka temperatura i za mało ich.

Tetry są stadne a neonki ławicowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...