Skocz do zawartości

dziś kupiłem


Rekomendowane odpowiedzi

musiałem ją włożyć do kotnika bo w kotniku są małe gupiki bo powiedziałem w zoologicznym że chce samca żałobniczki i myślałem że mi ziomka dobrze dała a mi dała samice gupika i jest kotna półtora tygodnia temu miałem miot i tylko 9sztuk:( ale ciesze sie może teraz będzie więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak porud

poród.

 

akwa40

 

poważnie masz taką obsadę? Tragedia...

 

szak123

 

spokojnie ;-) daj samice do kojca zanurzonego w kotniku uchowasz duzo wiecej narybku niz gdyby samica plywala bo calym kotniku. wtedy wiekszosc moze zjesc pod twoja nieobecnosc, nieuwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

z tego co widzę jest jeszcze chuda. także spokojnie. przynajmniej tydzień czasu jeszcze. a jeżeli się chowa za filtrem i po rogach tzn że jest w szoku ze względu na nowe otoczenie, moje gupiki też tak od zawsze robią. Wprowadziło mnie w błąd twoje stwierdzenie, że jest bardzo gruba, ale teraz już wiem. Po prostu jest w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w słoiku wątpię żebyś uchował spory narybek jeżeli nie masz kojca i osobnego zbiornika. przecież słoik jest tak mały że samica raz dwa się rozprawi z młodymi. A ty dalej będziesz myślał że jest w ciąży, a w rzeczywistości będzie otyła z przejedzenia. I za tydzień będziesz się zastanawiać dlaczego moja samica nie chce urodzić a już jest chudsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 to dobry wynik jak na pierwszy porod. nastepne tej samiczki beda ok 30 sztuk.

skąd taki wniosek?

z tad ze u mnie tak wszystkie koca i zawsze tak kocily mojemu ojcu, wiec przypuszczam ze te 9 sztuk to nie jest zly wynik i ok 30 sztuk przy drugim miocie to calkiem niezle, ale zawsze moze byc lepiej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest zależne głównie od wieku samicy. Te bardzo młode faktycznie mogą rodzić ok 3-12 sztuk. Te największe i najbardziej rozwinięte nawet do 200szt. gdzieś czytałem, że odnotowano taki przypadek. To, co My mamy w akwariach to jest pikuś... ostatnio oglądałem zdjęcia z hodowli w australii... Gupiki wielkości dłoni. To jest coś... tyle, że gościu je hoduje w prywatnych stawach więc mają warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję, a czy mówię że nie urodzi? Mówię tylko, że może je zjeść zaraz po porodzie. Zresztą w słoiku na pewno nie uchowasz narybku, przede wszystkim temperatura, filtracja, napowietrzanie.

jak mnie zbiornikow braklo to staly w trzylitrowych wiaderkach i tez sie uchowaly, wazne tylko zeby byla dobra filtracja i napowietrzanie no i zeby nie bylo ich za duzo bo popadaja. wiadomo, im wiekszy zbiornik tym lepiej dla rybekale moze przeciez polaczyc te dwa mioty, tzn ten z kotnika i ten ze sloika i bedzie git :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...