Skocz do zawartości

Jakie to ślimaki (foto)?


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem w moim akwarium ślimaki.

Na początku pojedyncze sztuki, ale z tygodnia na tydzień wyciągam ich coraz więcej, tą metodą raczej ich się nie pozbędę. Nie sądzę abym miał do czynienia z plagą, przy zapalonym oświetleniu ich nie widać ale jak włączy się światło kilkanaście sztuk można zauważyć.

Pytanie czy są to zatoczaki czy inne?

I czy ślimaki helenki sobie z nimi poradzą?

Ewentualnie inne nie omawiane jeszcze metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ze cztery hellenki i ich ilością w akwarium możesz zapanować nad populacją rozdętka w akwarium.

Nie wybijaj ich do zera,helleki też muszą coś jeść.Sama karma to nie wszystko w akwarium z hellenkami powinna być też muszla ale nie ma obawy niedobory wapnia mogą czerpać ze zjedzonych wcześniej rozdętków.

10L na jedna hellenkę to wartość maksymalna.Nie warto dawać 1 sztuki na 10l wody od razu,należy stopniowo dodawać i obserwować rozwój populacji rozdętka.

Możliwe a nawet bardzo że kilka sztuk wystarczy,jest też możliwość że się rozmnożą jeśli masz korzystne warunki dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak też myślałem, bo po pierwsze nie mam tych rozdętków aż tak dużo, a po drugie gdybym miał kupić na 240 litrowe akwarium ponad 20 szt. to wydatek około 100zł (u mnie w zoologicznym chodzą po 4-5zł).

 

Cyt. grzegrzół

"Sama karma to nie wszystko w akwarium z hellenkami powinna być też muszla ale nie ma obawy niedobory wapnia mogą czerpać ze zjedzonych wcześniej rozdętków."

 

Nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak też myślałem bo po pierwsze nie mam tych rozdętków aż tak dużo, a po drugie gdybym miał kupić na 240 litrowe akwarium ponad 20 szt. to wydatek około 100zł (u mnie w zoologicznym chodzą po 4-5zł).

 

Cyt. grzegrzół

"Sama karma to nie wszystko w akwarium z hellenkami powinna być też muszla ale nie ma obawy niedobory wapnia mogą czerpać ze zjedzonych wcześniej rozdętków."

 

Nie rozumie?

Chodzi o to, że w wodzie może brakować wapnia-podstawowego składnika budulcowego skorup mięczaków ;) Chodź to zależy od akwarium, ja np nigdy nie miałem problemów ze skorupami ślimaków- a żadnej muszli nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...