Skocz do zawartości

Koszty zrobienia pokrywy ze spienionego pcv i inne pytania.


bimekAKWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zrobić pokrywę do akwarium o wymiarach 97x30x25 (30 szerokość) jakie są koszty związane z tym np ile kosztuje to spienione pcv na allegro widziałem że płyta 100x200mm kosztuje 2,50 . Czy żarówki kompaktowe mogą posłużyć jako oświetlenie czy koniecznie muszą być świetlówki. Akwarium będzie podchodziło pod BW Azjatyckie i mam wolna świetlówkę 15 z całym osprzętem + do tego chciałem bym dać nie wiem może jedną dwie żarówki energooszczędne o barwie zimnej po 24w jedna. Ale problem z docieraniem światło może być taki że tafle wody przykryje pistia lub inna pływająca roślina. Jestem z Radomia i jeśli ktoś się orjentuje w jakiej cenie dostane to pcv spienione do mojego akwarium to będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i jakieś wskazówki związane z oświetleniem baniaczka ile potrzeba żeby był klimat a rośliny dobrze rosły. I jaką wysokość pokrywy najlepiej zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W castoramie bryt 50x100cm kosztuje ~38zł lub 50x200cm(chyba) ~76zł. Co do oświetlenia to jeśli chcesz żarówki zamiast ledów to kup z allegro oprawki bryzgoszczelne-6,50zł/szt i daj zwykłe świetlówki trójpasmowe 6500k (też z allegro) cena 10zł/szt. Ja kupowałem oświetlenie do swojej klapy w jednym sklepie. Wg mnie cena zakupu ledów przekracza opłacalność z ich póżniejszej oszczędnośći en. elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...