Jump to content

Kilka pytan co do oswietlenia

Recommended Posts

Witam. Posiadam akwarium 140l, 2 świetlówki, które mam od początku: t8 2*18. Obliczyłem, że przypada około 0,25w/l. Moje rośliny to : aniubas, żabienica blehera i wielkolistna, jedna roślina pływająca(nie znam nazwy), moczarka i kilka innych, których nazw nie znam. Rośliny za bardzo nie rosną przy tym oświetleniu a niektóre nawet marnieją. Wyczytałem, że żabienica wielkolistna potrzebuje średniego lub dużego światła czego przy moim aktualnym oświetleniu nie dostaje. Moje pytanie jest na jakie świetlówki powinienem zamienić? A może dołożyć także 3 świetlówkę tylko jak i gdzie? Czy mogę przy zamianie świetlówki założyć z większą mocą np.36 W czy nie ? Poszukałem trochę i 2 które wpadły mi w oko to : Philips Aquarelle i Osram Fluora. Na forach coś pisali żeby miały najlepiej 6500, może mi ktoś powiedzieć co to oznacza? Proszę o odpowiedź na te pytania, z góry wielkie dzięki i proszę o wyrozumiałość :) Moja pokrywa to coś takiego: http://allegro.pl/akwarium-140l-80x35x5 ... 80628.html

Zwróć uwagę na pisownię // lopezz