Skocz do zawartości

foli aluminiowa (odbłyśnik) na tył akwarium co sądzicie


kishoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nigdzie nie znalazłem podobnego tematu a tak dzisiaj się zastanawiałem czy dobrym pomysłem jest danie odbłyśnika na tył akwarium. Pomyślałem o tym z racji tego że mam 60 l akwa i 15w świetlówkę i mam wrażenie że troszkę jest akwarium niedoświetlone i planuję kupić odbłyśnik na pokrywę która na pewno pomoże i tak się zastanaiwłem co by dać na tył aby doświetlić trzeci plan co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz też chodzi mi o to że z elektroniki to mam dwie lewe ręce i nie wiem jak się do tego zabrać a co do świetlówek kompaktowych to co można polecić? Jestem kompletnym laikiem z tego tematu więc dlatego pytam a z folią sobie oczywiście odpuszczę tylko pokrywę nią wyłoże. Dodam że na razie dużo roślinek nie mam a mianowicie:

1xAnubias na korzeniu który będę chciał rozmnożyć na nowy korzeń (albo jakiś mech pomyślę)

5xEgeria densa którą przesadzam żeby był gąszcz (rosną bardzo szybko więc chyba z tym świtłem nie ma takiej tragedii)

i jeszcze trzy sztuki że tak powiem zdobyczne od znajomego nie wiem co to jest ale być może że jakieś Plysperma albo podobne bo takie listki mają podobne dwie zielone i jedna z odcieniem czerwonym i na razie tyle a co byście mi ewentualnie mogli polecić z roślin które właśnie nie potrzebują tyle światła? bardziej mi teraz zależy na jakichś niskich na pierwszy plan bo zamierzam porządnie Egerię rozmnożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą listą się pożytkowałem poszukując roślinki a mianowicie patrzyłem co mi się podoba i czy są na tej liście ]:) niedługo się pochwalę zbiornikiem to się przekonam czy wszystko idzie w dobrym kierunku :) ale jeszcze muszę go troszkę dopieścić hehe teraz mam problem z korzeniem cholerka tak barwi wodę że masakra a już ugotowałem go na miękko ]:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz też chodzi mi o to że z elektroniki to mam dwie lewe ręce i nie wiem jak się do tego zabrać a co do świetlówek kompaktowych to co można polecić? Jestem kompletnym laikiem z tego tematu więc dlatego pytam a z folią sobie oczywiście odpuszczę tylko pokrywę nią wyłoże. Dodam że na razie dużo roślinek nie mam a mianowicie:

1xAnubias na korzeniu który będę chciał rozmnożyć na nowy korzeń (albo jakiś mech pomyślę)

5xEgeria densa którą przesadzam żeby był gąszcz (rosną bardzo szybko więc chyba z tym świtłem nie ma takiej tragedii)

i jeszcze trzy sztuki że tak powiem zdobyczne od znajomego nie wiem co to jest ale być może że jakieś Plysperma albo podobne bo takie listki mają podobne dwie zielone i jedna z odcieniem czerwonym i na razie tyle a co byście mi ewentualnie mogli polecić z roślin które właśnie nie potrzebują tyle światła? bardziej mi teraz zależy na jakichś niskich na pierwszy plan bo zamierzam porządnie Egerię rozmnożyć

Rośliny rosną szybko do góry przy słabym świetle, bo czym wyżej, tym mają go więcej, ale tacy ładnych roślin mieć nie będziesz. Ja też mam zerowe pojęcie na ten temat, ale może coś takiego ci się zmieści : http://swiatakwarium.pl/p329,aquael-ecoligh-plant-24w-modul-oswietleniowy-t5.html. Tylko montujesz na 2 śrubki lub na silikon akwarystyczny. Proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie robię nie jest on duży ma z gdzieś wymioary 20x20 ale masakra już kilka dni go gotuje i moczę gotuje i moczę ale widać światelko w tunelu bo wodę barwi coraz mniej a już bym go wsadził bo kiryski mi się za grzałką chowają (chociaż mają tam swoje gniazdko bo grzałkę zakryłem kamieniami więc powstała tam swojego rodzaju jaskinia :) wodę w zasadzie wymieniam codziennie z nim dzisiaj go jeszcze gotowałem cały dzień zobaczymy jakie będą efekty ]:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak w solance był gotowany jakieś 7-10 razy aż do momentu że było mniej niż 3/4 wody potem wymiana wody i znowu gotowanie a normalnie to już nawet nie liczę jakoś od 3 tygodni z tym walczę i co kilka dni jak mam wolne to cały dzień gotuję ale tak jak mówię światełko w tunelu jest ]:) a jak myślicie z tym światłem to dać jedną świetlówkę większa czy lepiej jest dokupić moduł na drugą np 11w chyba byłby wystaczający wtedy razem by było 26 w i chyba ku temu bym się skłaniał bardziej

 

Zaczynaj zdania wielką literą,interpunkcja.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny rosną szybko do góry przy słabym świetle, bo czym wyżej, tym mają go więcej, ale tacy ładnych roślin mieć nie będziesz. Ja też mam zerowe pojęcie na ten temat, ale może coś takiego ci się zmieści : http://swiatakwarium.pl/p329,aquael-ecoligh-plant-24w-modul-oswietleniowy-t5.html. Tylko montujesz na 2 śrubki lub na silikon akwarystyczny. Proste :)

A jaka długość akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro właśnie mam dzień wolny to pochodzę za czymś takim a jaka moc? Też 15 wat dołożyć czy 11w? Z 15w będzie na pewno wskaźnik większy niż 0,5w na litr netto więc czy troszkę nie za dużo? Nie chcę przedobrzyć więc wolę się upewnić że dobrze robię ]:)

 

Widzę,że nie specjalnie Cię ruszają moje wpisy.OK.+1-Sławek121

 

Sorki wielkie za błędy. Obiecuję mocne postanowienie poprawy ]:). A tak po za tym, to jak z tymi świetlówkami? Pomoże ktoś? Teraz zamierzam przejść się po sklepach, ale nie wiem czy 15 w to nie za dużo, akwa 60 l woda netto gdzieś pewnikiem z 50l. Wydaje mi się, że 11 w starczy plus jeszcze odbłyśnik na całej pokrywie. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem moduł o mocy 11 w. Na drugą świetlówkę nie mam miejsca więc tylko takie coś mogłem zapodać, różnicę widać gołym okiem i muszę stwierdzić, że muszę kupić nową świetlówkę, ponieważ wygląda teraz bladziutko i te 11w w zasadzie lepiej świeci niż ona ]:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...