Skocz do zawartości

Dyfuzor DYI - problem


Flexior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ja właśnie się nie znam to nie wiem, pierwszy raz mam butle.

A moze to być przez to, że po wyłączeniu woda wypełnia wężyk od co2 i potem na poczatku rośnie ciśnienie w wężyku dopóki gaz nie wypchnie wody a jak już wypchnie to sie rozpręża i wtedy jest więcej bąbelków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób nic z tego nie będzie.

Weź napisz dokładnie o co tobie chodzi bo ja już się pogubiłem.

 

Jeśli chodzi o szybkie rozprężanie się gazu zaraz po włączeniu się elektrozaworu to gdzieś słyszałem, że niektóre zaworki precyzyjne nie dają rady z tym ciśnieniem i nie działają jak powinny.

Innej możliwości nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec postaram się to wytłumaczyć najprościej jak się da.

 

CO2 leci mi normalnie do akwarium, 1 bąbel na sekuunde. Dozowanie CO2 kończy się o 21.30, sterowane elektrozaworem.

CO2 powinno załączyć się następnego dnia o godz. 12. Gdy wybija już ta godzina, to w liczniku bąble lecą bardzo szybko, w akwarium również CO2 przez dyfuzor leci znacznie więcej. Po ok 10 sekundach wszystko się uspokaja i leci już normalnie 1 bąbel na sekunde.

 

 

Prościej wytłumaczyć chyba nie da rady :)

 

Reduktor, dławik i elektrozawór kupowałem w zestawie przez allegro, oto link:

http://allegro.pl/zestaw-reduktor-elekt ... 10539.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zestaw jest źle skręcony tzn. weź daj elektrozawór daj przed zaworkiem precyzyjnym i będzie na pewno dobrze bo tak jak jest teraz to gaz akumuluje się za elektrozaworem i po otwarciu elektrozaworu gaz w dużej ilości się przedostaje do dyfuzora aż nie skończy się w wężyku przed elektrozaworem i później leci tylko tyle ile przeciśnie się przez zawór precyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...