Skocz do zawartości

Dyfuzor DYI - problem


Flexior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj zrobiłem dyfuzor ze strzykawki i lipy.

Problem mam taki, że po zanużeniu w wodzie i dmuchnięciu w wężyk, powietrze w dyfuzorze ucieka jedny ciurkiem, z brzegu strzykawki, a nie przez środek.

 

Kostkę umieściłem mocno na wcisk, nawet musiałem użyc młotka, bo ciężko było wkręcić.

 

Czy na początku zawszetak jest??

Włożyłem dyfuzor pod wodę, żeby nasiąkło wodą, ale ile to może potrwać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem dyfuzor pod wodę, żeby nasiąkło wodą, ale ile to może potrwać??

Ja jak robiłem to za pierwszym razem wrzuciłem dyfuzor na całą noc do akwa lecz myślę, że z 2 godzinki spokojnie wystarczą.

Jak już pierwszy raz nasiąknął to później drzewo nabierało wody w 15-20 minut.

 

Weź najlepiej to lekko pod wodę i pociągnij do siebie wodę z akwa tak aby dostała się między kawałek lipy ponieważ wtedy szybciej nasiąknie wodą i się uszczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wróciłem ze szkoły i jak wyciągnąłem ze słoika dyfuzor to w środku było pełno wody.

Dmuchałem, dmuchałem, dmuchałem, aż udało się wydmuchać choć było baaardzo ciężko, ale i tak leci tym ciurkiem, więc chyba będę musiał użyć silikonu sanitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie grzebał z tym sylikonem.

Weź strzykawkę, a tą lipę obierz tak, że nie będzie po bokach żadnej przestrzeni tylko będzie cała gładka. Wciśnij na siłę i zostaw w wodzie. Drewno spęcznieje i się samo uszczelni.

 

Ja też na początku próbowałem z sylikonami i innymi i szczerze powiem to jeden wielki szajs.

 

Jak dobrze zrobisz to drewno się samo uszczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o butle tylko słownik w telefonie musiał wcisnąć swoje słowo.

Butla już działa, powiedzcie mi tylko czemu jak odkręcam zaworek i na liczniku jest 1 bąbel na sek to po chwili prawie wcale nie leci i muszę znów odkręcić i tak w kółko, wkońcu wykręcę całkowicie zawór i nic nie będzie lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o butle tylko słownik w telefonie musiał wcisnąć swoje słowo.

Butla już działa, powiedzcie mi tylko czemu jak odkręcam zaworek i na liczniku jest 1 bąbel na sek to po chwili prawie wcale nie leci i muszę znów odkręcić i tak w kółko, wkońcu wykręcę całkowicie zawór i nic nie będzie lecieć.

Ale co musisz znów odkręcać?

 

Ja jak miałem taki problem to na reduktorze podniosłem ciśnienie i przykręciłem trochę zaworek precyzyjny.

Na razie działa jak powinno ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie chodzi dobrze, więc nie będę jak narazie dalej omawiał tego problemu.

 

Powiedzcie mi teraz, czy mając elektrozawór i po jego włączeniu po np. 2h przerwy (to tylko przykład), to czy na początku bąble mają szybciej lecieć i dopiero po chwili nabrać normalny rytm, czy od razu powinien bąblować 1 bąbel/sek. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś nie rozumiem.

Działa wszystko normalnie, nic się nie zatrzymuje itp?

Jak tak to po co pytasz o coś na forum jak przecież działa?

 

Jak po otwarciu elektrozaworu leci przez chwilę szybko gaz to oznacza, że zaworek możesz mieć zepsuty albo jakiś tandetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...