Skocz do zawartości

Pleśniawka czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

witam zauważyłem u moich rybek małe kropki częściowo na ciele białe najpierw miał jeden mieczyk teraz widzę u reszty szczegulnie u suma kyryśnika i u samiczki mieczyka czy to jest pleśniawka? jak leczyć? co robić?rybki zachowują się dziwnie co robić?.....? pomiędzy kamieniem a korzeniem takim małym , mam tak jak by zarośl pleśni taką białą nie wiem co to jest , wypłukałem i kamien i korzen i nadal to sie zrobiło ....

prosze o fachowe wypowiedzi z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że może to być rybia ospa! Jest to choroba zakaźna, nie należy odławiać chorych ryb, ponieważ bakterie znajdują się w wodzie, aby ją leczyć należy podnieść temperature i podać preparat (ja stosowałam zieleń malachitową Zoolek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zauważyłem u moich rybek małe kropki częściowo na ciele białe najpierw miał jeden mieczyk teraz widzę u reszty szczegulnie u suma kyryśnika i u samiczki mieczyka czy to jest pleśniawka? jak leczyć? co robić?rybki zachowują się dziwnie co robić?.....? pomiędzy kamieniem a korzeniem takim małym , mam tak jak by zarośl pleśni taką białą nie wiem co to jest , wypłukałem i kamien i korzen i nadal to sie zrobiło ....

prosze o fachowe wypowiedzi z góry dziękuje

Białe kropki świadczą o chorobie a dokładniej o ospie rybiej (kulorzęsek) W internecie jak i na forum jest mnóstwo informacji na ten temat.

 

witam zauważyłem u moich rybek małe kropki częściowo na ciele białe

Częściowo na ciele? A reszta gdzie jest? Możesz to dokładniej opisać?

 

P.S.

 

Ta pleśń na korzeniu czy na kamieniu nie jest grożna i na pewno nie zaraziła ryb , z czasem sama zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoś stopniowo! Nie musi być 32 stopni, w takiej temperaturze wirus ginie, jednak w za ciepłej wodzie rybki mogą zdechnąć! Polecam zastosować kurację (leki dostępne w każdym zoologicznym), a wodę podnieść maksymalnie do 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...