Skocz do zawartości

Pomiar CO2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem. Chciałbym zacząć przygodę z solami, ale najpierw chcę dostosować odpowiedni poziom dwutlenku węgla. Piszę, bo z powodu ostatnich dużych wydatków wolałbym nie kupować testów na CO2 - chyba, że nie mam wyboru :( Słyszałem o jakimś sposobie pomiaru na podstawie pH i KH. Czy są inne i czy wgl. taka istnieje? I nie dawajcie odnośników do tematów - bo je czytałem. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można mierzyć poziom rozpuszczonego CO2 na podstawie Ph I KH taką tabelę znajdziesz m.in w kalkulatorze zulixa w zakładce "CO2 od KH" - możesz tam wpisać wartości ze swojego zbiornika i jeśli się podświetli na zielono to mieścisz się w normie jeśli nie to na przecięciu KH i Ph odczytujesz wartość rozpuszczonego CO2 . Zresztą takie tabelą są do ściągnięcia z neta ale ja korzystam z tej http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=6445

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda Łoren,ale czy nie drożej wyjdzie kupienie dwóch testów kropelkowych (KH,PH)niż zakupienie jednego testu na zawartość co2?

No,o kasę też się tu rozchodzi. :D

Nie chce mi się szukać ile jakie testy kosztują ale wydaje mi się że taniej wyjdzie kupienie jednego testu na CO2 niż dwóch na ph i kh.

Edit.

AZOO CO2 INDICATOR __ Piękny, Stały -- TEST CO2 --30zł

PH I KH łącznie 38zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo woda twarda i rozpuszczalność CO2 jest niewielka a jeśli dystrybucja CO2 jest przez dyfuzor którego skuteczność jest mała to wynik taki będzie - i pozostaje albo zbicie twardości węglanowej albo zastosowanie reaktora CO2.Koniec końców trzeba zwiększyć dozowanie CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie ustrojstwo i myślę że w twardej wodzie jego wydajność nie jest największa - lepiej by się sprawdził reaktor z filtra narurowego np taki - fota poglądowa - skuteczność rozpuszczania 100% - ja w ciągu godziny omal nie zagazowałem obsady w akwarium 500l cena porównywalna do Twojego a skuteczność nieporównywalna. Na początek spróbuj jednak podkręcić na swoim - może coś to da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...