Skocz do zawartości

Za słaby filtr [54L]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem od kumpla okazyjnie aquael fan mini plus i mam go w moich 54L, czy on jest za słaby? Bo mam jeszcze w domu aqua szut mini, ale on jest na 20L akwarium, ale mógłbym oba zastosować. Ewentualnie na jaki model mój obecny wymienić?

Obsada:

10x neon inessa

2x p. kakadu

6x kirysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomóc? Mam na oku aquael fan 2, ale nie wiem czy mi wejdzie do akwa, bo ma prawie 26cm długości, a mój baniak ma 30cm wysokości + żwir i + to, że powinien być pod taflą wody i nie wiem czy da radę, mógłby się ktoś wypowiedzieć kto ma taki baniak i ten filtr?

 

 

Edytuj posty.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możesz polecić? I jak się mają ceny kaskady? póki co jestem spłukany, mam jakieś 60zł. :(

 

Uzbieraj jeszcze kilka złoty i kup np. coś takiego :arrow:http://allegro.pl/aquael-versamax-fzn-2-filtr-kaskadowy-40-200l-i2302913246.html , bardzo dobry filtr i ma zalety które napisałem Ci wyżej. ;)

 

P.S- Tylko pamiętaj , jeśli masz pokrywę to będziesz musiał ją lekko zmodyfikować do kaskady.

 

EDIT:

 

Sprzedaj komuś te filtry które masz i będziesz miał kaskę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mam kupca na fana za 30zł :) Co do pokrywy to jest własnoręcznie przeze mnie robiona, a co do filtra, 800L/H, nie za dużo? A mogę coś kupić z HBL? Czy słaba firma?

@edit

A jeszcze jedno, może głupie pytanie, ale dla mnie ważne, czy filtry kaskadowe napowietrzają akwarium? Sorry za pytanko, ale zielony jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę coś kupić z HBL? Czy słaba firma?

Kupisz co będziesz uważał , ja tylko zasugerowałem taki model filtra , wybór marki to już wedle uznania.

 

a co do filtra, 800L/H, nie za dużo?

Nie , nie będzie za mocny.

 

A jeszcze jedno, może głupie pytanie, ale dla mnie ważne, czy filtry kaskadowe napowietrzają akwarium? Sorry za pytanko, ale zielony jestem...

 

Każdy filtr napowietrza wodę , wystarczy ruch tafli. Nie musi być "bąbelków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że 800L/H przy 54 litrach to lekkie przegięcie, a co do przykręcania i regulacji, to końcowy efekt będzie taki, że filtr popracuje o połowę krócej, bo w końcu pompa się zadusi. Przy tym litrażu polecałbym coś o przepływie max 500l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że 800L/H przy 54 litrach to lekkie przegięcie, a co do przykręcania i regulacji, to końcowy efekt będzie taki, że filtr popracuje o połowę krócej, bo w końcu pompa się zadusi. Przy tym litrażu polecałbym coś o przepływie max 500l/h.

W tych filtrach jest regulacja i nie sądzę że będzie krócej pracował skoro producent tak zaprojektował. FZN-1 ma przepływ 500l/h , FZN-2 800l/h a w tym FZN-2 można przykręcić przepływ nawet poniżej 500l/h . Różnica w cenie jest minimalna a nad filtracja jest potrzebna , nigdy nie kupuje się filtra na "wymiar". Dalej polecam większy model tego filtra do 54l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mówi o kupowaniu filtra na wymiar? przy 500l/h filtr przemieli praktycznie 9cio krotność litrażu akwarium, gdzie 6sciokrotność to zdrowe optimum. Tak wiec 800l/h to spora nadfiltracja. Ja w swojej 54 miałem Fan 1 Plus i też dawał radę.

 

edit:

 

Tak się zastanawiam, skoro do 54 litrów polecasz filtr o przepływie 800l to do 112 musiałoby to być coś o przepływie 1600l/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mówi o kupowaniu filtra na wymiar? przy 500l/h filtr przemieli praktycznie 9cio krotność litrażu akwarium, gdzie 6sciokrotność to zdrowe optimum. Tak wiec 800l/h to spora nadfiltracja. Ja w swojej 54 miałem Fan 1 Plus i też dawał radę.

 

edit:

 

Tak się zastanawiam, skoro do 54 litrów polecasz filtr o przepływie 800l to do 112 musiałoby to być coś o przepływie 1600l/h?

 

Każdy producent zawyża przepływ , wydajność. Te 800L przepływu jest ale gdy filtr jest pusty , przepływ przez media filtracyjne będzie o wiele mniejszy , jak trochę czasu popracuje jeszcze bardziej spadnie. Myślę że ma nie więcej jak 500L więc w czym problem? Zauważ do jakiego litrażu poleca producent ten filtr od 40L do 200L nie dziwi Cię to? Ta 500-tka którą polecasz będzie miała przepływ może 300l albo i mniej.

 

 

Przepływ przepływowi nie równy , ważniejsza jest objętość medi filtracyjnych do 112 mógł by być filtr z przepływem np. 500l/h ale kubełkowy. ;) (kilkakrotnie większa powierzchnia filtracyjna)

 

Autor napisał że ma filtr AQUAEL FAN MINI PLUS który ma Wydajność: 260l/h czyli z Twego liczenia ponad 4 razy przewali wodę w akwarium , powinien być oki nie? A jednak jest za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor napisał że ma filtr AQUAEL FAN MINI PLUS który ma Wydajność: 260l/h czyli z Twego liczenia ponad 4 razy przewali wodę w akwarium , powinien być oki nie? A jednak jest za słaby.

No właśnie nie, bo ja pisałem o 6sciokrotnej a nie 4rokrotnej objętości. A jaki kolega sobie kupi filtr to już jego sprawa. A "delikatne zmodyfikowanie pokrywy" w przypadku tego filtra równać się bedzie w wycięciem dziury w połowie pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Autor napisał że ma filtr AQUAEL FAN MINI PLUS który ma Wydajność: 260l/h czyli z Twego liczenia ponad 4 razy przewali wodę w akwarium , powinien być oki nie? A jednak jest za słaby.

No właśnie nie, bo ja pisałem o 6sciokrotnej a nie 4rokrotnej objętości. A jaki kolega sobie kupi filtr to już jego sprawa. A "delikatne zmodyfikowanie pokrywy" w przypadku tego filtra równać się bedzie w wycięciem dziury w połowie pokrywy.

 

Pisał że ma samoróbkę , więc nie ma problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...