Skocz do zawartości

Danio Pręgowany Grubaaa samica ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Więc tak,mam 4 danio 3 czarno-czerwone,a jeden biało-czarny i ta prawdopodobnie biało-czarna samica ma ikrę w grubym brzuchu,a i ona ma długie płetwy,ja nie wim jak rozróżnić płeć.

Zauważyłem że nie chce nic jeść,ale po akwarium szybko pływa,to od około tygodnia.Co mam w tym wypadku zrobić żeby dochować się potomstwa?

 

Michał84:Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Jeśli danio rozrzuca ikrę to nie można się młodych dochować ? Skąd takie rady ? No faktycznie, akwa 25 l jest dużo za małe dla nich, ale da się, zapewniam.

Męczenie ryb nie jest dobre, także lepiej odpuść sobie teraz rozmnażanie tych ryb ;)

Co do grubej samiczki, to nie musi być koniecznie gotowość do tarła,mogą to być objawy choroby, a jeszcze ten brak apetytu..

Obserwuj ją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 l to zdecydowanie za mało. Chyba, że akwarium jest długie. Danio mają za mało miejsca do pływania w takim akwarium. Sam miałem 2 pary w 25 l i po przeniesieniu ich do 126 l zupełnie zmieniło się ich zachowanie.

U mnie jak się zrobiła samiczka gruba (również danio lamparcie) to był to bloat. I padły 2 szt po kolei. Chorowały ok 2 tygodnie każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...