Skocz do zawartości

Pech - awaria filtra


Jowisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam niezłego pecha.. najpierw pleść w akwarium, teraz pęknięty zawór od filtra...

Dzisiaj zaczęło coś przeciekać. Odkręciłem zawór, okazało się że jest pęknięty w dwóch miejscach :o

Napisałem już do sklepu gdzie kupiłem filtr, tylko mam taki problem - co dalej z akwarium?

Z gwarancji szybko filtra nie dostanę z powrotem, części zamienne raczej wątpię że istnieją do mojego modelu a filtra zastępczego nie posiadam. Na otrzymanie filtra zastępczego ze sklepu nawet nie liczę.

Co dalej zrobić? Włożyć z krewetkarium filtr PAT-mini i podmieniać wodę codziennie? A może kupić jutro drugi filtr i później zastosować go jako mechanik (z tym że bardzo niechętnie.. bo jednak sporo kasy będę musiał wydać - filtr będzie musiał być wystarczająco dobry, żeby spełnić zadanie przez jakiś czas..)?

 

Filtr musiałbym kupić gdzieś w mojej okolicy, bo na przesyłkę nie mogę czekać, w sklepie za drogo.

Co powiecie o tym?

http://allegro.pl/filtr-biologiczny-hn- ... 92107.html

http://allegro.pl/filtr-biologiczny-hn- ... 92117.html

 

Potrzebna szybka pomoc, bo coś działać trzeba, ryby w zagrożeniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że bakterie nitro nie żyją tylko w filtrze. Są wszędzie: szyby, podłoże, dekoracja. Wsadź ten mały filtr co masz. Stare wkłady najlepiej przełóż lub tak je unieść w akwarium aby woda wyrzucana przez ten filtr przelatywała przez te wkłady. Kontroluj parametry wody. Teoretycznie wytrzyma...Chyba:) dlatego testuj wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po odstawieniu kubełka (w 126 l) używałam kaskady AquaClear 150 i powiem, że 2 tygodnie wytrzymała (oprócz niej pracowały 2 małe wewnętrzne chińczyki). Później woda zaczęła robić się mętna i po tygodniu (3 tydzień) miałem obawy o ryby. Wysypało glonami.

Ten mały będzie dobry do napowietrzania ale za długo akwarium nie pociągnie. Wszystko zależy jeszcze jak wymagające masz ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...