Skocz do zawartości

Chora samiczka prątnika karłowatego, co to może być


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chciałem zaznaczyć że przeczytałem przyklejony temat odnośnie chorób, lecz niestety nie byłem w stanie dokładnie dopasować objawów do konkretnej choroby.

A więc:

Samiczka prątnika karłowatego od jakiejś doby siedzi przy powierzchni zbiornika w jednym miejscu pod kątem ok 45*, tylko od czasu do czasu popłynie w inne rejony akwarium. Do tej pory przyjmowała pokarm normalnie, w porze dzisiejszego karmienia nie była nim zainteresowana. W dniu dzisiejszym zauważyłem że jej odchody są długie i cienkie, koloru białego. Co mnie najbardziej zaniepokoiło to widok jakiegoś białego na oko 2/3mm "robaka" który chyba wydostał się z odbytu ryby. Inne ryby zachowują się normalnie, samiec prątnika buduje non stop gniazdo, 2 pozostałe samiczki pływają normalnie, neony żwawe, P. ramireza żadnych niepokojących objawów.

Co tej jednej rybci może dolegać?

 

Zbiornik standardowe 102l.

Założony 02.02.2012 dojrzewał 3 tyg. bez ryb.

Filtr wewnętrzny aqael turbo filter 1500 włączony 24/7

roślin dużo, niestety nie pamiętam niektórych nazw. Na pewno pistia, nurzaniec, Mikrozorium, anubias, wąkrotka białogłowa, d. heniek, java moss,

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

nawożenie w tym momencie tylko K2HPO4, + czekam na dostawę MIKRO PLUS

Karmienie 2 razy dziennie, mieszanka pokarmów (Vitabin Tropical, supervit granulat Tropical, acti vegetal Aquael, Tetra Rubin Granules, raz w tygodniu mrożony wodzień.

 

Parametry wody z zeszłego tygodnia:

PH7,6

GH 14*d

KH 11*d

NH3 0,02

NO2 0

NO3 20mg/l

PO4 1,0mg/l

Temperaturę w zbiorniku staram się utrzymywać w granicy 25* ale w ostatnich dniach przez pogodę skoczyła do 28/29*

Podmiana wody raz w tygodniu 15/20% + ta woda co odparowuje, odmulanie dna raz na 2 tyg. Czyszczenie filtra: w przypadku zaobserwowania spadku wydajności (średnio raz na 1,5/2 miesięcy)

 

Dołączona grafika

Przepraszam za jakość zdjęcia.

Edit. Na początku myślałem że jest to jakiś defekt zdjęcia (chodzi mi o czarne plamki) niestety, przy bliższym przyjrzeniu się rybci zauważyłem je na przy skrzelach i przy płetwach piersiowych.

Ktoś ma jakiś radę co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...