Skocz do zawartości

akwa 112 l, wielki come back


wojti47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów :)

Dzisiaj rano postanowiłem posprzątać moje stare akwarium, które przez ostatnie parę miesięcy,lat było utrzymywane w złym stanie, niedbałem o swe akwa głównie z braku czasu( w domu jestem raz-dwa w miesiącu) i zabiegania. Dziś wstałem, wylałem cala wodę, żwirek ładnie przepłukałem itd itd. wszystko teraz jest ok, ładnie wygląda, tylko trochę jest pusto. w tej chwili wygląda to tak:

- dużo jasnego żwiru

- jeden duży korzeń

- trzy anubiasy w tym jeden dość spory(przywiązałem do korzenia)

- jedna mała kryptokoryna

- 4 czerwonogłówki

- 1 danio

- 1 neon czerwony

 

ze sprzętu mogę podać, że są 3 świetlówki jedna 15 w różowa i 2x 18 w światło dzienne, poza tym grzałka, zewnętrzny filtr, napowietrzacz.

 

 

i teraz pytania :

 

- jakie rybki polecacie mi dokupić? moja propozycja na teraz to: dokupienie 4-6 czerwonogłówek z 6 kirysków, i jeszcze może jakąś większą rybkę jakąś parkę czy coś

- jakie rośliny dokupić? myślałem o 1-2 anubiasach hmmm trochę kryptokoryn z tyłu i sam nie wiem co jeszcze :D

- jakie świetlówki będą najlepsze ( jutro ojciec do ikei jedzie i będzie mógł coś poszukać ) te 18w to t8 są, te grubsze

- jakiś nawóz do roślin?

- jak pozbyć się rzęski? cokolwiek nie zrobię ona i tak się pojawia

 

z góry dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to proponuję:

1+1 P.ramirez

20 czerwonogłówek

10 kirysek panda

 

Co do roślin to fajnie by wyglądały anubiasy(większa kępka),ale wybierz jakie ci się podobają(oczywiście wez pod uwagę oświetlenie itp.)Świetlówkę bierz białą.Nawóz to coś w stylu easy Carbo.Rzęsę po prostu wybieraj od czasu do czasu-to też roślinka,pozwól jej rosnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa te świetlówki to jakiej firmy najlepiej i jakie właściwości?

ramirezy to fajna sprawa ,ale myślalem tez o bojownikach, 1+2 to będzie dobry wybór? jakoś specjalnie będę musiał dbać o wlasciwości wody itd? a rosliny to mi zawsze po czasie wymierały nie wiem co było przyczyną :roll:

nemo130: Pisownia, zamykam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...