Jump to content

Zarażone rybki


Recommended Posts

Jak ty doprowadziłeś do takiego stopnia, że wszystko zdechło ? Myślę, że za mało czytałeś, akwarium pewnie nie dojrzało, akwarium 25l i nawalone jakieś skalary, lub coś w tym stylu. Podaj informacje o akwarium, jaki litraż, jakie ryby w nim były, i ile akwarium stało z wodą przed wpuszczeniem pierwszych ryb. Radzę najpierw duużo poczytać, zanim kupisz ryby.

Link to comment
Share on other sites

akawrium 60l dwa głupiki jedna tetra i żałobniczka i tyle akwarium stało 5dni przed wpuszczeniem ryb a przed tym dałem do niego detergęty z witaminami i do roślin aqua.czy muszę zmienic znowu wode skoro tamte ryby zdechły.???

Link to comment
Share on other sites

[ciach]... stało 5dni przed wpuszczeniem ryb a przed tym dałem do niego detergęty z witaminami i do roślin aqua.[ciach][

Co dokładnie dałeś? Jakie detergenty??? :o
Link to comment
Share on other sites

Zależy na co zdechły, ponawiam pytanie jak zachowywały się przed śmiercią? Jeżeli widoczne były jakieś urazy , np.napuchnięte oczy, wysypka, białe plamki, krwiaki itd. powinieneś wymienić wodę. Natomiast jeśli nagle zaczęły dziwnie się zachowywać (zaraz po wpuszczeniu do akwa), np. pływać pod dziwnym kątem, były nadpobudliwe itd. może znaczyć to, że ich śmierć została spowodowana skokiem temperatur! Pamiętaj, że jeżeli temperatura wody różni się więcej niż 2-3 stopniami rybki mogą tego nie przeżyć, dlatego tak ważna jest aklimatyzacja! Zakup także testy, dostępne w sklepach zoologicznych, które stwierdzają np. ile (szkodliwego dla ryb) amoniaku znajdduje się w akwarium!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...