Jump to content

nowe akwarium 112l


Recommended Posts

Witam, postanowiłem ponownie zająć się akwarystyką, ponieważ kiedyś zajmowałem się już amatorsko nią :)

mam 112l akwa a w nim 7 danio, 5 neonków innesa, 2 kiryski spiżowe, 4 zwinniki blehera i 3 glonojady odmiana weloniasta bodajże

i mam takie pytanie, na dnie akwa po około kilku dniach pojawiło się mnóstwo małych kupek, miejscami czarno, wcześniej miałem 2 większe glonojady, myślałem że to ich wina bo słyszałem że strasznie brudzą, zamieniłem je na 3 małe j.w., ale problem dalej występuje, dlatego myśle teraz że to może przez korzeń który mam w akwa, niby przy zakupie znajdował się w wodzie ale jego powierzchnia jest tak jakby miękka, czy to może być powód złego trawienie glonojadów które go obżerają?

Link to comment
Share on other sites

Dziś czyściłem akwa, to nie pokaże bo mało ich zostało i na zdjęciu tak dobrze nie widać niestety. Nie wiem co chcesz zobaczyć ale to jest po prostu spora ilość małych kupek. Nie wiem czy przeważnie glonojadów czy reszty rybek.

 

Pisz poprawnie.

mod. SzaraMysz

Link to comment
Share on other sites

Może ten filtr to pic na wodę, pisze że do 100 l, a tak na prawdę do 40-60. Np. przy filtrach wewnętrznych, np. przy Aquaszut Turbo N550 pisze 40-150l, a tak naprawdę nadaje się max do 80l ;) Powiedz jaki to filtr.

Link to comment
Share on other sites

AQUAEL FAN 1 PLUS filtr do zbiornika 60-150L kupiony na allegro

 

 

Zwróć szczególną uwagę na pisownię:

- zdania z dużych liter,

- polskie znaki,

- interpunkcja.

//Pozdrawiam, Kahl.

Link to comment
Share on other sites

AQUAEL FAN 1 PLUS filtr do zbiornika 60-150L kupiony na allegro

Mam chwilowo taki filtr z tą oryginalną małą gąbeczką w swoim 112l, chodzi na maxa i nie mam żadnych "kupek". Trzeba go czyścić raz na tydzień. Może to jakieś glony ci rosną?

 

P.S. Na dłuższą metę ten filtr nienadaje się do takiej pojemności, wymień go lub kup na allegro taką duuuużą gąbkę do niego. http://allegro.pl/gabka-kwadratowa-12-x-12-x-20cm-uniwersalna-i2264470530.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

no właśnie zauważyłem że już nie daje rady, problem taki że jak podłączam go do prądu to nie lecą bąbelki z niego tylko sama woda, "podmuch"

czyściłem go ale to nic nie dało, dziwne jest to ze na płytkiej głębokości działa dobrze, im głębiej go zanurze to przestaje napowietrzać wodę w akwa

ktoś spotkał się z czymś takim?

 

problem z kupkami rozwiązany :) przyczyną był korzeń, zastąpiłem go kamieniami i problem nie występuje, pozdrawiam

 

W postach wyżej była prośba o poprawną pisownię. Ponawiam prośbe ostatni raz.

Zdania zaczynamy z dużych liter.

 

mod. SzaraMysz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie będę zakładał nowe posta tylko podepnę się pod mojego starego.

 

Teraz mam taki problem:

Giną mi rybki które żywią się glonami itp, tj. otoski i glonojady weloniaste, najpierw te drugie poginęły to kupiłem 3 otoski i to samo.

Podmiany wody regularne, filtr chodzi, światło jest, podejrzewam że glonów było trochę więc pokarm musiały mieć.

Przed restartem akwarium pojawiły się brunatne plamy na szybie, zapewne to brunatnice. Po restarcie na niektórych roślinach pojawiają się

brunatne narośla, zapewne to dalej te glony.

Nie widać żadnych objawów chorób u otosków.

I jeszcze taka sprawa, jak zakładałem akwa to dostałem od brata kryptokoryne bodajże, rosła mi bardzo ładnie. Niestety po ataku krasnorostów

potraktowałem je roztworem solnym i delikatnie podupadły. Teraz co rusz widzę jak jakiś liść żółknie i gnije/więdnie/odpada. Dzieje się to już po ponownym restarcie akwa i wymoczeniu roślin w świeżej wodzie kilkakrotnie.

 

Jeżeli ktoś raczyłby pomóc świeżemu akwaryście byłbym wdzięczny :)

 

PS Mam nadzieję że nie narobiłem za dużo błędów.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję poczytać tematy dotyczące nawożenia. Tak w skrócie to kup butelkę nawozu mikro, makro i carbo. Więcej będziesz mógł się dowiedzieć gdy podasz konkretne dane o swoim akwa. Temat najlepiej założyć w dziale rośliny.

Link to comment
Share on other sites

Dane dotyczące parametrów? Nawożę akwa żelazem bo gdzieś się doczytałem że tego im brak jak więdną. Nie wiem tylko jak pozbyć się tych brunatnic/okrzemków. Jak narazie pozostałe 2 otoski mają się dobrze.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...